Zavřít reklamu

Jedna z nejlepších funkcí, kterých jsme se dočkali v rámci nového operačního systému iOS 14, jsou widgety na domovské obrazovce. Widgety jsou součástí iOS samozřejmě již delší dobu, každopádně právě v iOS 14 se dočkaly výrazného přepracování, a to jak designového, tak funkčního. Widgety si konečně můžeme přesunout na domovskou obrazovku a kromě toho mají nový a modernější vzhled. Při přesunu widgetu na domovskou obrazovku si můžete také zvolit jeho velikost (malou, střední, velkou), a tak je možné vytvořit nespočet různých kombinací widgetů, které si můžete upravit tak, aby vám stoprocentně vyhovovaly.

Představení iOS 14 jsme se dočkali už v červnu, což je prakticky téměř dva měsíce nazpět. Ihned v červnu došlo také k vydání první vývojářské beta verze tohoto systému, a tak si první jedinci mohli vyzkoušet, jak se widgety a další novinky v iOS 14 chovají. V první veřejné beta verzi byly k dispozici pouze widgety z nativních aplikací, tj. například Kalendář, Počasí a další. Někteří vývojáři aplikací třetí strany však rozhodně neotáleli – už nyní jsou totiž k dispozici widgety z aplikací třetí strany, které si může každý uživatel vyzkoušet. Vše, co k tomu potřebujete, je TestFlight, který slouží k testování aplikací v prozatím nevydaných verzích.

Konkrétně jsou widgety z aplikací třetí strany pro iOS 14 k dispozici v těchto aplikacích:

Do testování aplikací pomocí TestFlight se dostanete jednoduše klepnutím na název aplikace v seznamu výše. Galerii s widgety si poté můžete prohlédnout níže. Berte na vědomí, že volná testovací místa v rámci TestFlight jsou omezená, a tak se do některých aplikací už nemusíte dostat.

Pokud vám některé widgety už nyní přijdou vcelku omezené, tak svým způsobem máte pravdu. Apple totiž vývojářům dovoluje na domovskou obrazovku umístit jen widgety s právem číst – na interakce v podobě zapisování a podobně tedy bohužel musíme zapomenout. Apple uvádí, že widgety s právem pro čtení i pro zápis by spotřebovávaly mnoho energie baterie. Ve čtvrté beta verzi navíc Apple provedl určité změny v tom, jakým způsobem se mají widgety programovat, což způsobilo jakousi „paseku“ – například widget z aplikace Aviary kvůli tomu zobrazuje informace s velkou prodlevou. Pořád je navíc nutné podotknout, že je celý systém v beta verzi, a tak se můžete při používání a testování setkat s různými chybami. Jak se vám widgety v iOS 14 prozatím líbí? Dejte nám to vědět do komentářů.

.