Zavřít reklamu

Apple se světu v roce 2016 pochlubil zbrusu novým telefonem s označením iPhone SE. Jednalo se o podstatně levnější model, který kombinoval aktuální technologie se starším designem, čímž se gigant trefil přímo do černého. Z „SEčka“ se totiž stal prodejní hit. Není se proto čemu divit, že jsme se od té doby dočkali ještě dalších dvou generací, které si zakládají na stejných pilířích a k dostání jsou tedy za podstatně nižší částku než telefony současné generace.

Poslední iPhone SE 3. generace vyšel loni, kdy jej Apple konkrétně odhalil při příležitosti první keynote roku 2022. Zároveň tak do portfolia jablečných telefonů zavítal vůbec nejlevnější model s podporou 5G sítí. Od té doby se také hojně mluví o potenciálním nástupci. Od něj se původně očekávalo, že přinese zcela zásadní změny a konečně vsadí na novější design kopírující současné trendy. Situace kolem iPhonu SE 4 se však znatelně zkomplikovala.

Kdy přijde iPhone SE 4

Jak už jsme zmínili výše, celá situace týkající se příchodu iPhonu SE 4 se znatelně zkomplikovala. Nejprve se totiž normálně počítalo s tím, že Apple pracuje na jeho vývoji. Právě z toho také vycházely spekulace týkající se zcela zásadní změny designu, kdy měl gigant z Cupertina vsadit na osvědčený design iPhonu XR, samozřejmě opět v kombinaci s moderním čipsetem. Z toho také vycházely další informace týkající se použití LCD displeje. Zásadní otázkou pouze bylo, zda se iPhone SE dočká nástupu Face ID, nebo jestli Apple po vzoru iPadu Air neimplementuje čtečku otisků prstů Touch ID do zapínacího tlačítka. Obecně se ale počítalo s tím, že přijde nový model s tímto zmiňovaným designem.

Spekulace kolem iPhonu SE se však postupem začaly mlžit. Celé to následně rozsekl respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který je považován za jeden z nejpřesnějších zdrojů vůbec, podle nějž se vývoj nástupce kompletně uzavírá. Sečteno podtrženo, dalšího iPhonu SE se už zkrátka nedočkáme. To alespoň platilo ještě před měsícem. Nyní se totiž, znovu, situace diametrálně otáčí, kdy se začíná hovořit o obnovení vývoje a dalších, naprosto nečekaných změnách. Dle všeho má Apple vsadit na design iPhonu 14 v kombinaci s OLED displejem, což s sebou paradoxně přináší ještě více otázek. Takovéto zařízení by totiž v nabídce Applu nedávalo vůbec žádný smysl. Blíže si o tom můžete přečíst v níže přiloženém článku.

Současný vývoj úniků a spekulací

Ze současné situace jasně vychází, že bychom k únikům a spekulacím týkajících se iPhonu SE 4 měli přistupovat opatrně. Nad budoucností tohoto jablečného telefonu totiž paradoxně visí více otazníků než doposud a je otázkou, jak se celá situace vyvine, případně kdy a v jaké podobě se dočkáme uvedení nové generace. Jak upozorňují sami jablíčkáři, je dost možné, že se ve skutečnosti vývoj nové generace nikdy nezastavil, pouze došlo k mýlce u zmiňovaného analytika, zatímco práce na „SEčku“ normálně pokračují. Jak na celou situaci nahlížíte vy? Věříte v příchod iPhone SE 4, případně jakou podobu podle vás ponese?

iPhone SE
iPhone SE
.