Zavřít reklamu

K velmi zajímavému tahu sáhl Apple v rámci svého tabletového portfólia. iPad Air se již nedočká třetí generace, protože ho nově nahrazuje „iPad“, který bude fungovat jako vstupní brána do jablečného světa tabletů. Jedná se o mírně vylepšený iPad Air 2, který však dostává velice agresivní cenovku: 10 990 korun.

Nový 9,7palcový iPad se zařadí po boku stejně velkého a ještě většího iPadu Pro, nicméně nic z jejich dosud exkluzivních funkcí nezískává (např. podpora pro Apple Pencil, Smart Keyboard nebo True Tone).

Byť se zjevně jedná o nástupce iPadu Air 2, bude nový iPad paradoxně o 1,4 milimetru tlustší a několik gramů těžší. Retina displej tu Apple popisuje jako „jasnější“, což bude patrně naopak zlepšení proti Airu 2. Jednoznačně lepší bude procesor – Apple nahradil původní A8X výkonnějším čipem A9, který mají starší iPhony 6S.

ipad-family-spring2017

Co je však u nového 9,7palcového iPadu zřejmě nejdůležitější, je jeho cena. Při 10 990 korunách za 32GB Wi-Fi verzi se jedná o nejlevnější iPad z celé nabídky (iPad mini 4 je dražší). K dispozici je iPad ve stříbrné, zlaté a vesmírně šedé barvě a Apple chce agresivní cenovou politikou jednoznačně zasáhnout nové zákazníky, případně nabídnout zajímavou alternativu pro školy.

iPad mini 4 je dražší než výše zmíněný iPad především kvůli tomu, že se Apple rozhodl ponechat v nabídce již jen jednu velikost, a to 128 GB. Ta začíná na 12 990 korunách. Novinky u iPadů pak doplňují nové barvy Smart Coverů.

.