Zavřít reklamu
iWant

V návaznosti na nové produkty Apple aktualizoval také nabídku příslušenství

iWant

Keynote máme konečně za sebou a vy si můžete přečíst veškeré informace o nových produktech zde: iPhone X, iPhone 8 a 8 Plus, Apple Watch Series 3, Apple TV 4K. Krátce po ukončení konference se objevily na české mutaci Apple webu také lokalizované ceny, které si můžete prohlédnout zde. Kromě cen a nově představených produktů se nabídka společnosti Apple rozšířila také o nové příslušenství. To nejzajímavější si shrneme v tomto článku.

Nové iPhony konečně podporují bezdrátové nabíjení a je tak jasné, že se v oficiálním obchodě objeví hned několik podložek, na kterých si budete moci novinky nabít. Vlastní velká nabíjecí podložka, kterou Apple ukázal během keynote, přijde až v příštím roce. Do té doby si budeme muset vystačit s produkty ostatních výrobců. Na oficiálním webu jsou momentálně dva modely, a to bezdrátová nabíječka od Mophie (1 719,-) a od Belkinu (1 719,-). Obě mají stejné specifikace (iPhone nabíjí 7,5W), liší se pouze designem.

Kromě bezdrátových nabíječek se pro nové telefony objevily také nové obaly, a to jak kožené, tak silikonové, jak od Applu, tak od ostatních výrobců. Jak se zdá z nahlédnutí do katalogu, obaly jsou kompatibilní i se staršími iPhony 7 a 7 Plus. Obměny se dočkal také Lightning dock pro iPhone (1 490,-), který je nyní dostupný v pěti barevných variantách.

V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat také inovovaných AirPods, které nově nabídnou nabíjecí obal, který bude podporovat bezdrátové nabíjení, namísto klasického nabíjení pomocí Lightning kabelu. Dostupnost této verze je však zatím nejasná. Stejně jako je nejasná dostupnost nabíjecí podložky AirPower přímo od Applu. Tu si můžete prohlédnout na obrázcích níže.

Další zajímavostí, která se v nabídce dnes večer objevila, je model robota R2-D2 (4 999,-) ze ságy Hvězdných Válek. Jedná se o 17cm vysokého robota, jehož chování ovládáte za pomocí vašeho iOS zařízení. Je možné jej naprogramovat a naučit některé akce pomocí Swiftu, umí komunikovat s dalšími roboty z této série a doprovodná aplikace nabízí několik prvků využívajících rozšířenou realitu.

Apple dnes představil také nové Apple Watch a s tím se pojí představení nových druhů řemínků. Je jich opravdu mnoho a kompletní seznam najdete zde – pro 38mm model, pro 42mm model.

Další novinkou jsou sluchátka urBeats 3 (2 799,-), která jsou nově dostupná ve třech barevných variantách a disponují Lightning konektorem pro použití s telefony, jež nedisponují klasickým 3,5mm jackem. Jejich dostupnost však není zatím specifikována. V obchodě je označena jako „podzim“. Další změna ve sluchátkách se týká BeatsX (4 199,-), jejichž nové barevné odstíny nově odpovídají barevným variantám dnes představených iPhonů.

Zdroj: Apple