Zavřít reklamu

V Online Storu od Applu najdeme kromě hlavních produktů i širokou nabídku příslušenství. Cupertinský gigant v tomto směru pokrývá snad vše, co bychom si k našim jablíčkům mohli chtít pořídit. V nabídce proto nechybí například nejrůznější kryty či pouzdra, řemínky, lokalizační přívěsek, přídavné baterie, nabíječky, kabely, gimbaly, stojánky, termohrnky, stativy, drony, herní ovladač, mikrofony a řadu dalších. Jak můžete vidět, rozhodně je z čeho vybírat, a ať už potřebujete cokoliv, u Applu to dost možná najdete. Na druhou stranu však gigant kompletně vynechal jeden ze svých velice oblíbených produktů – sluchátka AirPods.

Logicky jde však jablečná sluchátka uschovat do pouzdra, čímž si je můžeme zabezpečit například proti poškrábání a dalšímu poškození. Právě tato pouzdra pro AirPods si navíc můžeme pořídit doslova za pár korun, přičemž mezi jablíčkáři se těší nemalé oblibě. Z tohoto hlediska tak jejich prodej přímo u Applu nedává smysl, jelikož si tak gigant nechává uniknout příležitost pro další zisk. Na první pohled může být celá situace poměrně matoucí. Když se na to ale podíváme z trošku jiného úhlu pohledu, najednou nám celá situace tak trošku začne dávat smysl.

Jedinečnost na prvním místě

Design jablečných produktů hraje extrémně důležitou roli. Apple se odjakživa snažil svým způsobem odlišit od konkurence, díky čemuž každý dokázal na první pohled říct, zdali se jedná o produkt z dílny cupertinského giganta. Skvělým příkladem byly například MacBooky se svítícím logem na zádech, MacBook Pro (2021) s výřezem nebo právě EarPods (následně i AirPods) v bílé barvě, zatímco konkurenční sluchátka vsázejí primárně na černou. V případě bezdrátových jablečných sluchátek hraje svou roli i bílé nabíjecí pouzdro. Ačkoliv někteří fanoušci volají po příchodu například vesmírně šedých AirPodů, prozatím to tak vypadá, že se něčeho podobného spíše nedočkáme.

epico silicone cover airpods pro
AirPods Pro v silikonovém pouzdru

Je tedy možné, že Apple pouzdra pro AirPods neprodává z prostého důvodu – nechce zakrýt jejich podobu, kvůli čemuž by už sluchátka, respektive jejich nabíjecí pouzdro, nebyly tak rozpoznatelné. Ovšem jedná se pouze o spekulaci, která nebyla nikdy oficiálně potvrzena.

Pouzdro pro AirPods (Pro) zakoupíte zde

.