Zavřít reklamu

Loňské iPhony byly vůbec prvními telefony od Applu, které se mohly pochlubit podporou bezdrátového nabíjení. Zpočátku bylo možné telefony bezdrátově dobíjet pouze 5W příkonem, později se díky aktualizaci iOS vyšplhala zmíněná hodnota na 7,5 W. Mnohé zájemce o nové iPhony XS a XS Max jistě potěší fakt, že novinky dostaly do vínku podporu ještě rychlejšího bezdrátového nabíjení. Apple však prozatím nespecifikoval, o jaké zrychlení se konkrétně jedná.

Stránky Applu informující o vlastnostech nových iPhonů konkrétně uvádějí, že skleněná zadní strana umožňuje iPhone Xnabíjet bezdrátově a ještě rychleji než iPhone X. Konkrétními hodnotami se však Apple nepochlubil. Nicméně první odhady zahraničních médií hovoří o tom, že by novinky mohly podporovat až 10W bezdrátové nabíjení, čímž by dorovnaly většinu konkurenčních Android smartphonů.

Podle oficiální tiskové zprávy Applu je rychlejší bezdrátové nabíjení umožněno díky použití kvalitnějšího zadního skla, přičemž podle slov společnosti se jedná o vůbec nejodolnější sklo, jaké kdy bylo ve smartphonu použito. Zajímavosti ovšem zůstává, že ve spojitosti s iPhonem XR se Apple o rychlejším bezdrátovém nabíjení vůbec nezmiňuje, tudíž levnější model s největší pravděpodobností podporuje stejný příkon (7,5 W) jako loňský iPhone X.

O jak významný rozdíl v rychlostech se mezi iPhonem X a XS bude jednat, ukáží až samotné testy. Novinky se dostanou do rukou prvním zákazníkům už příští pátek 21. září. U nás se iPhone XS a XS Max začnou prodávat o týden později, konkrétně v sobotu 29. září. Předobjednávky iPhonu XR startují až 19. října, prodeje 26. 10.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více