Zavřít reklamu

Analytici a další odborníci se shodují na tom, že by v příštím roce měly spatřit světlo světa iPhony s 5G konektivitou. Podle společnosti Strategy Analytics má navíc společnost Apple vysokou šanci stát se světovým leaderem, co se prodejů takto vybavených smartphonů týče, a to i navzdory tomu, že není zdaleka prvním výrobcem, který 5G smatphony uvede na trh.

Podle ředitele společnosti Strategy Analytics Kena Hyerse se může na první pohled zdát, že váhavost Applu v tomto směru umožňuje konkurentům, jako je Samsung nebo Huawei, převzít vládu nad trhem s 5G smartphony. Opak je ale pravou, a vydáním trojice nových smartphonů s 5G konektivitou Apple v příštím roce konkurenci nejen dožene, ale ještě má potenciál získat na trhu dominantní postavení.

Zdroj: Strategy Analytics

Podle zprávy Strategy Analytics je v současné chvíli neoddiskutovatelným leaderem na trhu s 5G smartphony firma Samsung. Apple a Huawei by s 5G modely svých smartphonů měli přijít v příštím roce, přičemž cupertinský gigant má podle Strategy Analytics velmi vysokou šanci sesadit Samsung z dosavadního trůnu. Mohlo by se ale jednat pouze o dočasnou situaci, protože Samsung může na rozdíl od Applu rozšířit 5G technologii i mezi smartphony nižší cenové kategorie.

Podle zpráv analytiků by měla společnost Apple vybavit 5G konektivitou všechny své smartphony, které představí v příštím roce. Nové iPhony by měly být s největší pravděpodobností vybaveny modemy od společnosti Qualcomm, Apple ale údajně také vyvíjí značné úsilí k vývoji svých vlastních modemů.

iPhone 12 koncept
Zdroj: MacRumors

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více