Zavřít reklamu

Po měsících dohadů a spekulací je sága ohledně divize na výrobu mobilních datových čipů společnosti Intel konečně u konce. Apple v noci na dnešek vydal oficiální prohlášení ve kterém informuje, že se s Intelem dohodl a zakoupil většinový podíl.

Touto akvizicí pod Apple přejde zhruba 2 200 původních zaměstnanců, Apple také převezme veškeré související IP, vybavení, výrobní nástroje i prostory, které Intel pro vývoj a výrobu používá. Jak jejich vlastní (nyní Applu), tak ty, které si Intel pronajímal. Cena akvizice se pohybuje kolem hranice jedné miliardy dolarů. Po Beats jde tak o druhou nejdražší akvizici v historii společnosti Apple.

Apple tak v současné době disponuje více než 17 000 patenty, týkající se bezdrátových technologií. Většina z nich přešla z vlastnictví Intelu. Dle oficiálního prohlášení Intel s výrobou modemů nekončí, zaměří se jen na segment počítačů a IoT. Z mobilního trhu se však zcela stahuje.

Viceprezident pro hardwarové technologie Applu, Johny Srouji, hýří nadšením nad nově získanými zaměstnanci, technologiemi a obecně možnostmi, které nově Apple nabyl.

S Intelem jsme intenzivně spolupracovali několik let a víme, že jeho tým sdílel stejné nadšení pro vývoj nových technologií, jako lidé v Applu. Jsme v Applu nadšení, že tito lidé nyní patří do našeho týmu a pomohou nám s naší snahou o vývoj a výrobu našich projektů. 

Tato akvizice Applu významně pomůže v jejich pokroku vpřed, co se vývoje mobilních modemů týče. To přijde vhod zejména s ohledem na příští generaci iPhonů, které by měly dostat 5G kompatibilní modem. Do té doby Apple s vlastním 5G modemem pravděpodobně přijít nestihne, do roku 2021 by to však už být mělo. Jakmile Apple vyvine svůj vlastní modem, bude se muset oprostit od závislosti na současném dodavateli Qualcomm.

In November 2017, Intel announced substantial advances in its wireless product roadmap to accelerate the adoption of 5G. Intel’s early 5G silicon, the Intel® 5G Modem announced at CES 2017, is now successfully making calls over the 28GHz band. (Credit: Intel Corporation)

Zdroj: Apple

.