Zavřít reklamu
iWant

Apple se oficiálně vyjádřil, jak je to s ohýbáním nových iPadů Pro

iWant

Všeobecné nadšení z loňských iPadů Pro zkalila zpráva o jejich snadném ohýbání. Ta rozčeřila vody internetu koncem loňského prosince a dala tak vzniknout aféře Bendgate 2.0. Již vloni jsme vám přinesli vyjádření jednoho ze zaměstnanců Applu k celé věci, nyní však Apple konečně vydal své oficiální prohlášení.

V tuto chvíli je již jasné, že ohýbání loňských iPadů Pro nebude okrajovou záležitostí zasahující jen nepatrný zlomek uživatelů. Spolu s tím, jak se množily zprávy o dalších případech, začalo být zřejmé, že si situace žádá řádné vysvětlení ze strany výrobce. Kromě informace, že problém vznikl především jako následek použití nového výrobního procesu, poskytl Apple uživatelům další pokyny a údaje.

Příklady ohnutých iPadů Pro:

Apple ve svém prohlášení uvádí, že v zájmu lepší mobilní konektivity je při výrobě tabletu do předem připravených kanálků v hliníkovém plášti za vysoké teploty vstřikován plast. Po ochlazení je celá konstrukce dokončena za pomoci CNC obrábění, čímž je docíleno bezproblémové integrace plastových i hliníkových částí do jednolitého krytu. Díky rovným hranám a anténám může podle Applu dojít k tomu, že z určitého úhlu mohou být viditelnější jemné odchylky v celistvosti.

„Tyto malé rozdíly nemají vliv na pevnost konstrukce nebo funkci produktu, a v průběhu běžného používání u nich nedojde k žádné změně,“ uvádí Apple.

Podle Applu tedy nemají uživatelé nejmenší důvod se ohnutím svých tabletů nijak zneklidňovat a slibuje, že navzdory deformaci bude tablet vždy fungovat tak, jak má. Zároveň ale nicméně vyzývá uživatele, aby v případě jakýchkoliv pochybností, týkajících se jejich nového iPadu Pro, kontaktovali oficiální podporu nebo autorizovaný servis.