Zavřít reklamu

Apple se letos uchyluje k praktikám, na které jsme u něho nejsme příliš zvyklí. Od začátku prodejů nových iPhonů se mluví o tom, že vyšponované ceny směrem vzhůru příliš nefungují a Apple tak prodává méně iPhonů, než se předpokládalo. S tímto trendem se společnost snaží bojovat několika způsoby, které byly v minulosti nemyslitelné.

Je to pár dní, co se na webu objevila informace, že Apple vrátí na trh iPhone X. Asi tři dny od těchto spekulací se tak stalo a iPhone X se v Japonsku opět objevil v obchodech. Důvod? Velmi špatné prodeje letošních novinek, zejména pak iPhonu XR, který se v Japonsku údajně téměř vůbec neprodával. Společnost tak dokonce nabízí skrze operátory na nový, levnější iPhone slevu.

Další vstřícný krok směrem k zákazníkům si Apple nyní přichystal i na své domácí půdě v USA. Zde totiž začal platit nový trade-in program, kterým Apple motivuje majitele starších iPhonů, aby je přišli vyměnit za ty nové. To by nebylo nic neobvyklého, Apple podobné praktiky používal i dříve. Nová je však hodnota finančních prostředků, které Apple americkým zákazníkům nabízí. Místo klasických 50 či 100 dolarů mohou zájemci získat až 300 dolarů, jenž mohou následně uplatnit při nákupu iPhonu XS či XR.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Stačí mít iPhone 7 Plus (a novější) a zákazník má nárok na nejvyšší slevu. Se staršími a levnějšími iPhony hodnota kreditů za trade-in pochopitelně klesá, i tak je to však mnohem výhodnější, než všechny podobné programy z let minulých. Tato limitovaná akce však není jedinou, kterou Apple v posledních dnech na americkém trhu spustil. Nově společnosti nabízí také 10% slevy pro veterány a příslušníky ozbrojených složek.

Nás se výše uvedené informace přímo netýkají, je však zajímavé sledovat změnu v postoji, který Apple na některých trzích zaujímá. Podle zahraničních informací bylo během minulého měsíce přesunuto několik vysoce postavených zaměstnanců pracujících v marketingovém oddělení Applu. Ti mají nyní na starosti marketingové akce, které mají pomoci s prodeji nových iPhonů, zejména s příchodem nadcházející vánoční sezóny.

Zatím to dle všeho vypadá, že Apple začíná doplácet na dlouhodobě zvyšování cen svých produktů (v tomto případě iPhonů). Situaci pravděpodobně nepomáhá ani to, že se v posledních letech výrazně prodloužil standardní životní cyklus telefonů. Počet uživatelů, kteří každý rok měnili starý iPhone za nový, postupně klesá vzhledem k tomu, jak kvalitní a „dlouhověké“ poslední generace jsou.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

  Pro začátek by Apple mohl vyměnit zpátky language switch key a shift key. Je extrémně nepříjemné to mít v portrait módu “správně” a v landscape opačně. Alespoň na iPhone 7 to tak je. Celá ta landscape klávesnice je pok*rvená.

  Čert vem telefon, ale €3400 za notebook, to je teprve síla.. a to to umí v podstatě to, co noťas z před 6 lety, kdy stál €1200, jen teď má lepší displej, lepší repráky a je lehčí, má míň portů a nemá magsafe…

  Osobne som vymenil som svoj 7+ za XR. Konečné rozhodnutie padlo až po reálnom porovnaní v istore. XS bol malý a XS Max veľký a ťažký. XR ideál. Cena nehrala rolu.

  Se zdá, že v Applu vypukla panika:D
  Nedávno tady byl článek, že hlavními uživateli Applu jsou lidé s minimálními příjmy, kteří si je kupují proto aby si o nich kamarádi mysleli že jsou na tom lépe.
  Pokud teda Apple začne rozdávat nové mobily skoro zadarmo, bojím se že tím přijde o většinu svých fanoušků, kteří přejdou k něčmu, co se jeví jako více IN.

celý text

Čtěte více