Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Fujifilm se pochlubila novou aplikací pro webkamery

Společnost Fujifilm v květnu letošního roku představila aplikaci Fujifilm X Webcam, která byla určena pouze pro operační systém Windows. Dnes jsme se naštěstí dočkali i verze pro macOS, která uživatelům umožňuje použít bezzrcadlový fotoaparát ze série X jakožto webkameru. Jednoduše stačí zařízení k Macu připojit pomocí USB kabelu a rázem tak získáte ostřejší a obecně lepší obraz pro vaše videohovory. Aplikace je kompatibilní s prohlížeči Chrome a Edge a konkrétně si poradí s webovými aplikacemi jako Google Meet, Microsoft Teams, Zoom, Skype a Messenger Rooms.

Fujifilm X A7
Zdroj: MacRumors

Apple Silicon bude kompatibilní s technologií Thunderbolt

Před pár týdny nám Apple oznámil jednu z největších záležitostí v historii celé společnosti. Kalifornský gigant se totiž hodlá zbavit závislosti na společnosti Intel tím, že si začne produkovat své vlastní čipy i pro jablečné počítače. Ještě před představením Apple Silicon, kdy byl celý internet plný spekulací, jablíčkáři diskutovali nad nejrůznějšími tématy. Jak to bude s virtualizací? Jaký bude výkon? Budou k dispozici aplikace? Dá se říci, že na tyto tři otázky nám Apple odpověděl již při samotné Keynote. Na jedno ale bylo zapomenuto. Budou jablečné čipy kompatibilní s technologií Thunderbolt, která umožňuje bleskový přenos dat?

Odpověď na tuto otázku naštěstí nyní přinesli naši zahraniční kolegové z magazínu The Verge. Těm se totiž podařilo získat vyjádření mluvčího cupertinské společnosti, které bychom zní takto:

„Před více než dekádou zpět se Apple spojil se společností Intel s cílem vyvinout technologii Thunderbolt, jejíž extrémní rychlost si v dnešní době užívá každý jablíčkář se svým Macem. Z tohoto důvodu zůstáváme oddáni této technologii i nadále, a proto ji budeme podporovat i v případě Maců s Apple Silicon.“

Prvního počítače poháněného čipem z dílny kalifornského giganta bychom se měli dočkat ještě v závěru letošního roku, přičemž Apple počítá s tím, že kompletní přechod na zmiňované řešení Apple Silicon proběhne do dvou let. Tyto ARMové procesory by mohly přinést daleko lepší výkon, úsporu energie, nižší tepelný výkon a řadu dalších výhod.

Apple spustil akci Zpátky do školy

Kalifornský gigant se každé léto přihlásí se speciální akcí Zpátky do školy, která je určena pro studenty vysokých škol. Tato událost je již u Applu tradicí. Zatímco studenti mají přístup ke studentským slevám celoročně, tak v rámci této akce si vždy přijdou na nějaký ten bonus navíc. Letos se Apple rozhodl vsadit na sluchátka AirPods druhé generace v hodnotě 4 790 korun. A jak tedy sluchátka získat? Nejprve je samozřejmě nutné, abyste byli studentem vysoké školy. Následně vám už jen postačí, když si zakoupíte nový Mac nebo iPad, k čemuž vám kalifornský gigant automaticky přibalí i zmiňovaná sluchátka. V košíku navíc máte možnost si dokoupit bezdrátové nabíjecí pouzdro za dalších 999,99 korun, nebo rovnou sáhnout po verzi AirPods Pro s aktivním potlačením hluku, což vás vyjde na 2 499,99 korun.

Zpátky do školy: AirPods zdarma
Zdroj: Apple

Každoroční akce Zpátky do školy dnes také odstartovala v Mexiku, Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Itálii, Rakousku, Dánsku, Finsku, Norsku, Švédsku, Švýcarsku, Belgii, Polsku, Portugalsku, Nizozemsku, Rusku, Turecku, Spojených arabských emirátech, Hong Kongu, Číně, Taiwanu, Singapuru a Thajsku.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více