Zavřít reklamu

Kromě rozšíření výměny klávesnic na loňské MacBooky Apple spustil také nový servisní program. Ten se týká kabelů obrazovek v 13“ MacBoocích Pro, které často praskaly. Na internetu se pro tento problém vžil název „Flexgate“.

Dle oficiálního vyjádření Applu trpí Flexgate „velmi malé procento“ 13“ MacBooků Pro. Postižené počítače mají ve spodní části obrazovky šedé fleky a snížené podsvícení. V horších případech obrazovka přestane zcela fungovat.

Apple opraví počítače prodané mezi říjnem 2016 a únorem 2018. Konkrétně jde o modely:

  • MacBook Pro (13“, 2016, čtyři Thunderbolt 3 porty)
  • MacBook Pro (13“, 2016, dva Thunderbolt 3 porty)

Žádný jiný MacBook Pro zatím není v programu zahrnutý.

Servisní program řešící Flexgate po dobu čtyř let

Uživatelé si dlouhodobě stěžují na nerovnoměrné podsvícení obrazovek 13“ MacBooků Pro a to nejen u modelů z roku 2016. Dle určitých domněnek za to mohou velmi tenké flex kabely, které propojují základní desku s displejem.

Apple přistoupil k využívání těchto kabelů z důvodu tenčího šasi, kterou využívá právě od modelové řady 2016 a výše. Předchozí modely používaly poměrně robustnější a tlustší kabely, které patrně nebylo tak snadné poškodit.

Cupertino odkazuje zákazníky s problémovými počítači na autorizovaná servisní střediska. Mohou si rovněž sjednat schůzku v Apple Store anebo kontaktovat oficiální podporu Applu.

Servisní program je k dispozici každému majiteli výše vyjmenovaného zařízení po dobu čtyř let od jeho pořízení anebo po dobou dvou let počítáno od 21. května 2019. Podle interních servisních dokumentů Applu může být dotčeným MacBookům Pro vyměněn i celý LCD panel bez jakýchkoli poplatků, a to včetně poškozených obrazovek.

Bude zajímavé sledovat, zda Apple postupně rozšíří servisní program i na modely z roku 2017. Dle ohlasů uživatelů na sociálních sítích není výjimkou, že stejné syndromy vykazují i novější modely MacBooků Pro. Server iFixit si všiml, že teprve loňské modely 2018 mají jiný typ flex kabelů.

MacBook Pro flexgate 2

Zdroj: MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.