Zavřít reklamu

Mobilní platforma Windows Mobile je v současné době na přímé cestě do záhrobí. Microsoftu se ve své podstatě nepodařilo nic, čím by nové uživatele zaujali, byť telefony a systém jako takový vůbec špatný není. V posledních dvou letech tak neustále sledujeme sestupný vývoj tohoto systému a posledních pár měsíců se čeká jen na moment, kdy se onoho „úmrtí“ dočkáme oficiálně. Jak se zdá, tento moment nastal včera večer, když se ředitel divize pro mobilní telefony rozhodl napsat příspěvek na Twitter.

Stojí v něm informace o tom, že Microsoft i nadále plánuje platformu podporovat, z hlediska bezpečnostních aktualizací a oprav. Žádné nové funkce, software a hardware však ve vývoji nejsou. Joe Belfiore tímto tweetem reagoval na dotaz o ukončení podpory pro Windows Mobile. V následujícím tweetu uvádí důvody, proč vlastně tento konec nastal.

V podstatě jde o to, že je tato platforma tak málo rozšířená, že se vývojářům nevyplatí investovat prostředky do toho, aby na ní psali své aplikace. To následně znamená, že uživatelé na této platformě mají velmi omezené možnosti, co se aplikací týče. Právě nedostatek aplikací je jedním z hlavních důvodů, proč se Windows Mobile nikdy příliš neprosadil.

V Evropě si tento systém tak tragicky nevedl – zhruba dva tři roky zpátky. Poslední high-endové modely Nokie (než byla odkoupena Microsoftem) byly velmi dobrými telefony. I po softwarové stránce se toho Windows Mobile 8.1 nedalo příliš co vytknout (až na absenci aplikací). Microsoftu se však nepodařilo přitáhnout nové zákazníky. Přechod na Windows 10 se příliš nepovedl a celá platforma tak postupně zaniká. Je jen otázkou času, než nastane konec definitivní.

Zdroj: 9to5mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Začarovaný kruh: Uživatelé to nechcou, protože tam nejsou aplikace, a vývojáři na to nevyvíjí, protože tam nejsou uživatelé.
    Osobně se domnívám, že to spíš nastoluje zrcadlo té samotné platformě. Akorát MS se to snaží zakecat.

    Co si budem povidat, je to urcite skoda pro vsechny uzivatele. Kazda konkurence co ma co nabidnout se hodi. Dobre funkce se okopiruji a ceny to obecne snizuje :-). Krom toho, je porad kupa lidi, co chce s telefonem jenom volat, takze je aplikace tolik netlaci ;-).
    Proste to jen znamena, ze musi mit nejaka jina platforma lepsi cenovou (=ztratoavou politiku) aby se to pak v budoucnu vratilo ;-).

celý text

Čtěte více.