Zavřít reklamu

Už je to rok, co se svět potýká s pandemií onemocnění COVID-19. Ta měla řadu překvapivých souvislostí a následků – jedním z nich byla razantní změna toho, co lidé sledují, čím se baví a kolik času tráví těmito mnohdy nově objevenými možnostmi. Velmi výrazně se COVID-19 se všemi souvisejícími lockdowny podepsal například na raketovém nárůstu návštěvnosti platforem jako je Facebook Gaming nebo Twitch. V dnešním souhrnu dne ale bude řeč také o jiných tématech. Ředitel Tesly Elon Musk se kupříkladu počátkem týdne rozhodl, že sám sobě udělí královský titul. Chatovací audio platforma Clubhouse se zase snaží vybudovat svou vlastni influencerskou základnu. Jak? To se dozvíte v našem článku.

Elon Musk králem

Elonu Muskovi byl v pondělí připsán nový titul s názvem “Technoking of Tesla” – respektive si Musk tento titul v podstatě udělil sám. Na Muskově pozici ve společnosti Tesla se ale nic nemění – Musk i nadále zůstává jejím výkonným ředitelem. Nového titulu se dočkal také Zach Kirkhorn, který v Muskově firmě působí na pozici finančního ředitele. Zach Kirkhorn pro změnu získal titul s názvem Master of Coin. Jakkoli mohou obě tato označení působit bizarně, jedná se skutečně o oficiální tituly – firma totiž tuto skutečnost nahlásila komisi pro cenné papíry. “S platností od 15. března 2021 se tituly Elona Muska a Zacha Kirkhorna změnily na ‚Technoking of Tesla‘ a ‚Master of Coin‘,” stojí v příslušném formuláři. Společnost Tesla nicméně neuvedla, co bylo příčinou (samo)udělení těchto titulů. Elon Musk je mimo jiné proslulý právě svými občasnými více či méně bizarními výstřelky, mezi které nepochybně patří také tento zmíněný krok.

Clubhouse hledá influcencery

Hlasová chatovací platforma Clubhouse, která počátkem roku dorazila také k nám, pro své uživatele neustále chystá nové funkce, nabídky a zajímavé novinky. V současné chvíli se provozovatelé Clubhousu snaží vytvořit lákavé prostředí také pro influencery. Součástí této snahy je kromě jiného také vytvoření programu s názvem Clubhouse Creator First. Cílem tohoto programu je shromáždit a následně podporovat dvacet tvůrců, kteří budou na Clubhousu moci provozovat vlastní místnosti a postupně si zde budovat publikum, ale kteří budou mít také možnost prostřednictvím platformy Clubhouse svou tvorbu patřičně monetizovat. Zájemci o účast v tomto programu mohou podávat své přihlášky do konce měsíce března. Odborníci každopádně vyjádřili své pochybnosti nad efektivitou těchto kroků. Podle nich mohou mít jistou šanci ti influenceři, kteří si již stihli vybudovat své publikum na jiných sociálních sítích. Na Clubhousu ale podle odborníků prakticky nelze vysledovat metriky, podle kterých se na ostatních platformách posuzuje úspěšnost a míra vlivu tvůrců. Kromě tohoto programu ohlásilo vedení Clubhousu ještě hrstku dalších zajímavých změn – uživatelé mají například nově možnost sdílet odkazy na své profily a zvát nové uživatele prostřednictvím svého telefonního čísla. V plánu je také zavedení funkce, díky které si aplikace “zapamatuje” jazyky místností, do kterých se uživatel obvykle přidává, a na základě tohoto zjištění bude filtrovat nabízený obsah.

Rekord u Twitche a Facebook Gamingu

S koronavirovou pandemií přišla řada nových trendů. Vzhledem k tomu, že se většina populace na dlouho dobu uzavřela do svých domovů, tak se lidé začali zajímat o rozdílné věci. Prudce stoupla především sledovanost online obsahu, včetně toho herního. Společnost StreamElements, spolu s analytickou firmou Rainmaker.gg, dnes vydala zprávu o tom, jakým způsobem se protiepidemická opatření podepsala na návštěvnosti platforem jako jsou Facebook Gaming a Twitch. Obě zmíněné platformy zaznamenaly v loňském roce meziroční nárůst o neuvěřitelných 80 % – v případě Facebook Gaming šlo konkrétně o 79 %, zatímco u Twitche o 82 %. Uživatelé strávli dohromady sledováním Twitche v únoru loňského roku 1,8 miliardy hodin, u Facebook Gaming pak 400 milionů hodin.

.