Zavřít reklamu

Druhá vývojářská betaverze systémů jsou sotva venku a už se dozvídáme o nových funkcích. Jednou z těch nejzajímavějších je možnost synchronizovat zvuk Apple TV s tvOS 13 pomocí iPhonu s iOS 13.

Nová funkce se v anglické mutaci iOS 13 jmenuje „Wireless Audio Sync“ a je užitečná zejména v situaci, kdy máte k Apple TV připojené externí reproduktory. V Cupertinu se tentokrát zaměřili na celkem známý problém, kdy se občas zvuk zpožďuje nebo zrychluje oproti obrazu.

Televize totiž zpracovává obraz v jinou dobu, než je audio vysíláno do reproduktorů. Občas se tedy stává, že i tato drobná odezva může způsobit rozdíly mezi snímky a zvukem. Nejvíce je tento jev pozorovatelný při mluvení postav, kdy zvuk neodpovídá pohybu rtů.

Samozřejmě vše se liší na daných podmínkách a zařízení. Ostatně to je i důvod, proč Apple TV nezvládá vše synchronizovat sama.

wireless-audio-sync-2

tvOS 13 a iOS 13 v akci

Změnu nyní přináší třinácté verze tvOS a iOS. Po zapojení zařízení do Apple TV můžete využít nové menu v nastavení Apple TV. Poté se vám zobrazí dialogové okno s názvem „Wireless Audio Sync“, které je nápadně podobné těm při párování AirPods nebo HomePodu.

Pak stačí využít iPhone nebo iPad s iOS 13 (iPadOS) a postupovat dle pokynů na obrazovce. Apple TV se bude pokoušet synchronizovat zvuk na základě odezvy, kterou získá z mikrofonu daného zařízení. Naměřeno odezvu si pak ukládá do paměti a využije pro synchronizaci zvuku.

Vzhledem k jednorázovému uložení profilu bude nezbytné provést tuto „kalibraci“ při každé změně konfigurace. Tedy pokud si koupíte nové reproduktory nebo TV. Pravděpodobně bude možné opětovně zkusit synchronizaci i při jiném rozmístění reproduktorů v místnosti.

Funkce vypadá užitečně a zajímavě, její skutečný dopad zatím nejsme schopni posoudit a bude vyžadovat otestování.

Oba operační systémy iOS 13 a tvOS 13 jsou v současné době k dispozici v uzavřené vývojářské betaverzi. Veřejnosti by měly být k testování zpřístupněny v průběhu července.

Zdroj: 9to5Mac

.