Zavřít reklamu

Začátkem roku 2019 jsme se dočkali představení zbrusu nové streamovací platformy Apple TV+. Apple se tehdy naplno ponořil do trhu streamovacích služeb a přišel s vlastním konkurentem pro velikána jako Netflix.  TV+ je tady s námi již přes 3 roky, během nichž jsme se dočkali řady zajímavých originálních pořadů a filmů, které v očích kritiků sklidily vcelku pozitivní zpětnou vazbu. Jasně o tom vypovídají úspěchy udílené Akademií filmového umění a věd, od níž Apple získal hned několik Oscarů.

Právě nyní se jablíčkářskou komunitou prohnala poměrně zajímavá zpráva. Při 95. ročníku udílení cen Akademie filmového umění a věd, které se odehrálo nyní o víkendu, Apple obdržel dalšího Oscara, tentokrát ve spolupráci s BBC za animovaný krátkometrážní snímek Chlapec, krtek, liška a kůň (v originále The Boy, the Mole, the Fox and the Horse). Jak už jsme navíc napověděli, nejedná se o prvního Oscara, kterého si Apple za vlastní tvorbu připisuje. V minulosti se ocenění dočkalo například také drama V rytmu srdce (CODA). Z toho tedy jasně vyplývá jediné. Obsah na  TV+ rozhodně stojí za to. I přesto však služba není zrovna nejpopulárnější, ba právě naopak. V počtu předplatitelů zaostává za svou konkurencí.

Kvalita nezaručuje úspěch

Jak už jsme tedy zmínili výše, obsah na  TV+ rozhodně stojí za to. O tom ostatně vypovídají pozitivní recenze samotných předplatitelů, kladná hodnocení na srovnávacích portálech či samotná ocenění, které snímky dostupné na platformě doposud obdržely. I přesto však Apple se svou službou zaostává za dostupnou konkurencí v podobě Netflixu, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video a dalšími. Když se ale podíváme na dostupný obsah, který sbírá jedno pozitivní ohodnocení za druhým, pak tento vývoj vlastně ani nedává smysl. Nabízí se proto důležitá otázka. Proč se  TV+ netěší takové oblibě jako konkurence?

Na tuto otázku se lze podívat z hned několika směrů. V první řadě je nutné zmínit, že obsah a jeho celková kvalita není vším, o co mají předplatitelé zájem a rozhodně tedy nezaručuje definitivní úspěch. To je ostatně přesně případ jablečné streamovací platformy. Ta ačkoliv má co nabídnout a pyšní se poměrně kvalitním obsahem, ze kterého si vybere prakticky každý fanoušek filmů a seriálů, tak ani tak nedokáže čelit ostatním službám. Apple totiž úplně neví, jak tyto dostupné pořady správně prodat a odprezentovat je přesně těm lidem, kteří by o ně měli zájem a byli následně ochotni si službu předplatit.

Apple TV 4K 2021 fb
Apple TV 4K (2021)

Je proto prozatím nejasné, zda se v blízké budoucnosti dočkáme nějaké zásadní změny. Na obsahu jako takovém totiž jablečná společnost značně zapracovala a investovala do něj obrovské peníze. Jak se ale ukázalo, u toho to rozhodně nekončí. Nyní je totiž na čase tuto tvorbu představit správné cílové skupině, což by teprve mohlo přinést další předplatitele a obecně povznést službu jako takovou o několik kroků vpřed.

.