Zavřít reklamu

Je to jen pár dní, co jsme se dozvěděli oficiální informaci o tom, že HomePod letošní vánoce nestihne. Nás v ČR tato informace zas tak trápit nemusí, vzhledem k faktu, že Česká Republika není v první vlně zemí, kam se hotový HomePod podívá. Z prosince 2017 se zahájení přesunulo někdy na „začátek roku 2018“. Více specifické oficiální prohlášení Applu nebylo. Někdy v tomto období tedy inteligentní reproduktor dorazí na trh v USA, Velké Británii a Austrálii. A stane se tak po více než pěti letech vývoje. S touto informací totiž přišel zahraniční server Bloomberg, podle kterého Apple na inteligentním reproduktoru pracuje od roku 2012.

V roce 2012 to byl rok od momentu, kdy Apple představil inteligentní asistentku Siri. Ve společnosti nejspíše velmi rychle pochopili, jaký potenciál může nabídnout do budoucích produktů. Podle informací serveru Bloomberg byla geneze celého projektu velmi nejistá. Vývoj inteligentního reproduktoru (který se v té době jako Home Pod neoznačoval) byl několikrát přerušen jen proto, aby byl následně opět spuštěn – pochopitelně zcela od začátku.

Když Amazon vydal první verzi svého reproduktoru Echo, inženýři Applu jej údajně zakoupili, rozebrali a začali zkoumat, jak je vlastně vyrobený a jak funguje. Zjistili, že se jedná o zajímavý nápad, byť provedení Amazonu zcela neodpovídalo tomu, čeho by chtěli dosáhnout oni. Zejména ve vztahu ke kvalitě zvukové produkce. Proto se rozhodli, že to zkusí udělat po svém.

Původně se mělo jednat jen o jakýsi bokový projekt, v rámci kterého měl Apple konkurovat společnostem jako je JBL, H/K či Bose, jež v segmentu bezdrátových reproduktorů působí. Po dvou letech vývoje se však situace změnila, HomePod dostal vlastní interní označení a jeho důležitost dosáhla takové míry, že byl jeho vývoj přesunut přímo do srdce vývojového centra společnosti Apple.

Od původního prototypu se toho změnilo mnoho. Původně měl mít HomePod zhruba metr na výšku a celé jeho tělo mělo být pokryto látkou. Další prototyp naopak vypadal jako obraz, měl obdélníkový tvar s předními reproduktory a obrazovkou. Přemýšlelo se také o tom, že půjde o produkt prodávaný pod značkou Beats. Jak to s designem dopadlo již všichni víme, neboť Apple HomePod představil již před několika měsíci. Společnost plánuje prodat zhruba čtyři miliony kusů v průběhu příštího roku. Uvidíme, jestli se jí to podaří.

Zdroj: Cultofmac

.