Zavřít reklamu

Dnes ráno se v médiích objevila zpráva analytiků, podle nichž Apple nevydá 5G verzi svého iPhonu dříve než v roce 2021. O něco specifičtěji hovoří nejnovější report společnosti Fast Company, podle kterého vyvíjí cupertinská společnost v tomto směru čím dál větší úsilí. V rámci své cesty za 5G modemy pro své smartphony navázal Apple pracovní vztah se společností Intel, nad tím se ale nyní vznáší plno otazníků.

Podle Fast Company na modemových čipech pro budoucí iPhony pracuje v současné době jedna až dvě tisícovky inženýrů. Ty Apple údajně najal jak ze společnosti Intel, tak i z Qualcommu. Přestože tým, odpovědný za 5G modem Applu, roste čím dál rychleji, podle Fast Company se dříve než v roce 2021 modemu tohoto typu od Applu nedočkáme. Zatím ještě není jasné, jakým způsobem bude výroba 5G modemů probíhat – spekuluje se například o variantě, kdy čipy navrhnou zaměstnanci Applu, ale k výrobě dojde v provozovnách TSMC nebo Samsungu. Celém projektu velí podle agentury Reuters Johny Srouji.

Apple uvedl, že ztratil důvěru ve schopnost společnosti Intel doručit slíbené 5G modemy do konce roku 2020. Intel údajně selhal v dodržení termínu pro vývoj svého XMM 8160 5G modemu. Pokud má 5G iPhone skutečně spatřit světlo světa v roce 2020, měl by Intel dodat první vzorky Applu již letos v létě, Apple tomu ale příliš mnoho šancí nedává.

Zdá se ale, že tato situace nějak narušila vzájemné vztahy obou společností. Apple se ukázal být náročným klientem, a Intel začíná o budoucnosti partnerství s cupertinskou společností pochybovat. Apple navíc na Intel údajně vyvíjí tlak ohledně toho, aby se pro něj stal přednostním odběratelem, a Intel je tak nucen přehodnotit své priority. Cupertinský gigant navíc pochybuje o kvalitě 5G modemů, pocházejících z dílny Intelu.

Vypadá to tedy, že se Apple bude muset poohlédnout po jiném dodavateli. Ve výrobě smartphonů, kompatibilních s 5G sítěmi, tak Apple opět předběhne jeho konkurence. Je ale možné, že Apple nakonec namísto rychlého přijetí nové technologie nabídne vyšší kvalitu.

Intel 5G modem JoltJournal
Zdroj

Zdroj: 9to5Mac

.