Zavřít reklamu

Apple dnes vydal aktualizace pro tři své operační systémy – iOS 9, OS X El Capitan i watchOS 2. Žádný update nepřináší žádné zásadní změny, ale spíše menší novinky a vylepšení. iOS získalo nové emoji, na Macu by měly lépe fungovat Office 2016.

iOS 9.1 – nové emoji a lepší Live Photos

V základním popisu aktualizace iOS 9.1 pro iPhony a iPady najdeme jen dvě věci. Vylepšené Live Photos, které nově inteligentně reagují na zvednutí a položení iPhonu, takže pokud pořídíte snímek a okamžitě dáte telefon dolů, záznam se automaticky vypne.

Druhá největší změna je v příchodu více než 150 nových emoji s plnou podporou Unicode 7.0 a 8.0 emotikonů. Mezi novými emoji najdeme například burrito, sýr, prostředníček, lahev šampaňského nebo hlavu jednorožce.

iOS 9.1 je již také připraven na nové produkty – iPad Pro a Apple TV. Ke spárování Apple TV čtvrté generace, která se minimálně ve Spojených státech začne prodávat v příštím týdnu, s iOS zařízením bude potřeba právě iOS 9.1. Zároveň nejnovější operační systémem opravuje množství chyb, které se v předchozích verzích objevily.

Stahovat iOS 9.1 můžete přímo ve svých iPhonech a iPadech.

OS X 10.11.1 – vylepšení Mailu a Office 2016

První aktualizace se dočkal v září vydaný operační systém OS X El Capitan. Ve verzi 10.11.1 se také objevují nové emoji, ale jde zejména o opravu několika zásadních chyb.

Vylepšená je kompatibilita s aplikacemi z balíku Microsoft Office 2016, který pod El Capitanem zatím vůbec nefungoval spolehlivě. Několik oprav doznala aplikace Mail.

Stahovat OS X 10.11.1 můžete v Mac App Storu.

watchOS 2.0.1 – opravy chyb

První update potkal také operační systém pro jablečné hodinky. Ve watchOS 2.0.1 se vývojáři Applu soustředili také hlavně na opravu chyb. Zlepšená byla samotná aktualizace softwaru, opraveny chyby, jež mohly ovlivňovat výdrž baterie nebo zamezovaly v aktualizaci lokace či používání Live Photo jako ciferníku.

WatchOS 2.0.1 můžete stáhnout přes aplikace Apple Watch v iPhonu. Hodinky musejí být nabité minimálně na 50 procent, musejí být připojené v nabíječce a musí být v dosahu iPhonu. Pro instalaci je třeba na iPhonu iOS 9.0.2 nebo 9.1.

Menší aktualizaci si Apple připravil také pro iTunes. Verze 12.3.1 podle svého popisu přináší pouze vylepšení celkové stability a výkonu aplikace. Vývojáři se pak dočkali také GM verze tvOS, který se v příštím týdnu objeví v nové Apple TV.

.