Zavřít reklamu

Ačkoli Apple oznámil konec iTunes jak je známe a jejich rozštěpení v novém operačním systému macOS 10.15 Catalina, definitivní smrt je však ještě nečeká. Ve hře je totiž jiná platforma, kde zůstanou nedotčené.

Většina uživatelů doslova jásala a hltala každé potvrzení o tom, že moloch jménem iTunes končí. Byla tu však určitá skupina, která cítila nejistotu a napětí. Mezitím co Craig Federeghi na pódiu v průběhu úvodní Keynote letošní WWDC 2019 sypal jeden vtípek za druhým, někteří uživatelé trnuli. Byli to uživatelé Windows PC.

Je zcela známým faktem, že ne každý majitel iPhonu je zároveň vlastníkem na Macu. Vlastně ono ani není překvapivé, že značná část uživatelů smartphonu od Applu prostě Mac nemá. Nemusí jít zrovna o zaměstnance korporátu, aby prostě neměli počítač z Cupertina a přitom vlastnili iPhone.

Takže zatímco se všichni těší na macOS 10.15 Catalina, kde se iTunes rozdělí na samostatné aplikace Hudba, TV a Podcasty, uživatelé Windows PC byli jako na trní. Apple v průběhu Keynote navíc zamlčel jakékoli informace, jak hodlá naložit se svou verzí iTunes pro Windows.

iTunes-Windows
iTunes přežily svou smrt

Plány byly nejasné, dokud se nedotázali přímo návštěvníci WWDC. Apple vlastně co se týče verze iTunes pro Windows nemá plány žádné. Aplikace tak dále zůstane ve stejné nezměněné podobě a budou pro ni dále vycházet aktualizace.

A tak zatímco na Macu se práce s iPhone a dalšími zařízeními podstatně zjednoduší a dostaneme moderní specializované aplikace, majitelé PC budou i nadále odkázán na těžkopádnou aplikaci. Ta bude v sobě stále integrovat všechny funkce jako doposud a bude stále příslovečně pomalá.

Naštěstí se za poslední roky zavilost iOS zařízení na iTunes rapidně snižovala a dnes je v podstatě vůbec nepotřebujeme, možná vyjma fyzických záloh zařízení pro kompletní obnovu. A tu provádí naprostá většina uživatelů velmi sporadicky, ne-li vůbec. Více méně se tak situace nezmění.

Zdroj: Cult of Mac

.