Zavřít reklamu

Nové iPhony 6S a 6S Plus začne Apple v prvních zemích prodávat v pátek 25. září. Více než týden před tím ale vypustí ostrou verzi operačního systému iOS 9, který představil v červnu. Dnes byla vydána vývojářům tzv. GM verze, jež se obvykle shoduje s tou finální.

Příjemná zpráva přišla ohledně tarifů úložiště iCloud. Apple se rozhodl, že zlevní svou současnou nabídku. Zdarma sice nadále bude poskytovat pouze 5GB úložného prostoru, ale za 0,99 € místo současných 20 GB nabídne 50 GB. Za zřejmě 2,99 € bude nově k dispozici 200 GB a nejvyšší možný prostor, 1 TB, již nebude stát 20 eur, ale o polovinu méně.

Ačkoliv dnešní keynote vůbec nebyla o počítačích, protože vedle iPhonů získaly veškerou pozornost nový iPad Pro a Apple TV, přeci jenom se i majitelé Maců dozvěděli jednu zajímavou informaci. OS X El Capitan, rovněž představený v červnu, vyjde pro širokou veřejnost 30. září.

Tuto skutečnost prozradil e-mail, který během demování nových funkcí v iOS 9, spojených s 3D Touch displejem v iPhonu 6S, ukázal Craig Federighi. Stejně jako iOS 9, také OS X El Capitan budou k dispozici zdarma. Navíc ho budou moci instalovat všichni uživatelé, na jejichž Macích běžel současný OS X Yosemite.

.