Zavřít reklamu

Jen co jsme přinesli zprávu o nové verzi náramku od Nike, představil vlastní řešení i jeho německý rival Adidas. Podobně jako FuelBand budou hodinky z řady Adidas miCoach zaměřené zejména na aktivní sportovce, přináší ale několik zajímavých novinek.

V první řadě je specifický tím, že nepočítá s neustálým připojením k mobilnímu telefonu. Podle Adidasu totiž běžci a jiní atleti nechtějí u sebe při sportu uchovávat telefon nebo nedej bože tablet. Odpadá proto řada možností, které většina současných smartwatchů nabízí – například ovládání hudby přehrávané v mobilním telefonu. Podle výrobce by to ale sportovcům nemělo vadit. „Nesnažíme se vyrobit chytré hodinky, ale ty nejchytřejší běžecké hodinky,“ uvedl Paul Gaudio, šéf divize Adidas Interactive.

Podle něj budou hodinky Adidas miCoach opravdu samostatné zařízení, které nabídne maximum funkcí, jež by běžci mohli vyžadovat. Samozřejmostí je senzor GPS, bez nějž by při běhu mohl jen těžko poskytovat relevantní informace. Kromě toho se také dokáží přes Bluetooth připojit k bezdrátovým sluchátkům a posílat do nich tréninkové rady a různé informace. Zvládnou dokonce i hudbu, nechybí totiž vestavěný přehrávač.

Vzhledem k tomu, že hodinky nedoprovází propracovaná aplikace pro smartphony, kterou se může pyšnit třeba konkurent Nike, bylo nutné se poohlédnout po jiném řešení. Adidas tak vsadil na podporu Wi-Fi, přes níž se hodinky připojí ke službě miCoach a uloží všechna nasbíraná data.

Informace získané při běhu by přitom měly být kompletnější než u konkurence – zařízení od Adidasu totiž nabídne sledování srdeční činnosti. Tato funkce chybí například tento týden představenému náramku Nike+ FuelBand SE.

Co se týče hardwaru, vsadil Adidas na kvalitní materiály – řemínek je vyroben z odolného silikonu. Ten doplňují hliník, sklo a magnezium, které známe z digitálních fotoaparátů vyšších tříd. Hodinky budou do určité míry voděodolné, vydrží tlak až 1 atmosféry. Podle slov Paula Gaudia v pořádku odolá dešti a potu, plavat by s nimi však nešel.

Výdrž baterie pak údajně závisí na tom, jaké funkce uživatel zrovna používá. V základním módu budou hodinky fungovat na jedno nabití týden, se zapnutým GPS a přehráváním hudby a informací do sluchátek vydrží až 8 hodin. To by mělo stačit i těm nejvytrvalejším běžcům.

Hodinky Adidas miCoach budou ve Spojených státek k dispozici 1. listopadu tohoto roku. Kvalita zpracování a funkčnost se podepsala i na cenovce, která je stanovena na 399 dolarů (asi 7 600 Kč). Ohledně dostupnosti v Česku se tuzemské zastoupení Adidasu zatím nevyjádřilo.

Zdroj: SlashGear, The Verge
.