Zavřít reklamu

Oficiální specifikace Apple Watch u všech tří edic říká, že splňují podmínky pro dosažení hodnocení IPX7 v rámci IEC standardu 605293, tedy že jsou voděodolné, ne však vodotěsné. Mají vydržet půl hodiny v necelém metru vody. Tyto vlastnosti potvrdil nedávno zveřejněný test Consumer Reports. Americký blogger Ray Maker nyní hodinky z edice Sport podrobil testování ve značně extrémnějších podmínkách – a nezaznamenal poruchu funkčnosti.

Vyzkoušel většinu věcí spojených s vodou, které manuál Apple Watch silně doporučuje nedělat: to zahrnuje ponořování do vody na dlouhou dobu, plavání a kontakt se silným proudem vody.

Nejprve přišlo na řadu plavání. Maker poznamenává, že kromě samotného ponoření do vody jsou pro hodinky největším nebezpečím opakované nárazy do její hladiny. Apple Watch nakonec ve vodě strávily kolem 25 minut a na Makerově zápěstí urazily celkem 1200 metrů. Nebylo pak zřejmé, že by to na ně mělo jakkoliv negativní vliv.

[youtube id=“e6120olzuRM?list=PL2d0vVOWVtklcWl28DO0sLxmktU2hYjKu“ width=“620″ height=“360″]

Poté přišel k užitku skokanský můstek s můstky ve výškách pět, osm a deset metrů. Maker skočil do vody dvakrát z pětimetrového můstku, načež z obavy o své zdraví jako nezkušeného skokana požádal náhodného kolemjdoucího, který s Apple Watch skočil do vody z výšky deseti metrů. Opět bez znatelných známek poškození.

Nakonec byly Apple Watch otestovány poněkud exaktněji, pomocí přístroje na měření vodotěsnosti. Testem, který musí ustát hodinky vodotěsné do hloubky padesáti metrů, prošly také bez úhony.

Ačkoliv tedy Apple nedoporučuje brát si Watch ani do sprchy, natož do bazénu, měly by být schopné snést i poměrně náročné podmínky. Přesto jsou tyto testy vhodné spíš jako ilustrace toho, že se o ně uživatel nemusí příliš bát, než aby je v podobných situacích nechával na zápěstí – pokud se totiž poškodí a v servisu to zjistí, budete muset opravu zaplatit.

Zdroj: DCRainmaker
Témata: ,
.