Zavřít reklamu

O tom, že bude chtít Apple prodávat HomePod i na jiných trzích, než na jakých původně začal, se vědělo již od začátku. Před pár minutami se objevila neoficiální informace o tom, do jakých zemí se reproduktor po téměř půl roce od vydání podívá. Ve své podstatě se jedná o potvrzení toho, o čem se psalo již na počátku roku.

Když Apple zahájil prodej reproduktoru HomePod, stalo se tak jen na trhu v USA, Velké Británii a Austrálii. Krátce po zahájení se do médií dostala informace o tom, že další trhy budou následovat a první rozšiřovací vlna by měla dorazit ještě v průběhu jara. V souvislosti s ní se hovořilo zejména o Francii, Německu a Španělsku. Ve dvou případech se Apple trefil, byť s časováním to příliš nevyšlo.

Společnost Apple zahájí prodej reproduktoru HomePod v Německu, Francii a Kanadě počínaje 18. červnem. Alespoň to tvrdí údajně ověřené zdroje serveru BuzzFeed News. Stane se tak téměř po pěti měsících od doby, co se začal HomePod prodávat v USA. Oproti původnímu zahájení prodeje je nyní HomePod podstatně schopnějším zařízením, kterému navíc pomůže nadcházející iOS 11.4, který má přinést hned několik zásadních funkcí (nejčerstvější zprávy hovoří o tom, že Apple vydá iOS 11.4 už dnes večer). Pro zájemce z těchto zemí tzv. „druhé vlny“ tak může být nákup HomePodu o něco logičtější volbou než pro ty, kteří jej kupovali ve své rané fázi, kdy se jednalo o zajímavý kus hardwaru s poměrně okleštěnými funkcemi.

Zdroj: Cultofmac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více