Zavřít reklamu
iWant

HomePod by se měl s následující aktualizací naučit pracovat s kalendářem

iWant

Inteligentní reproduktor HomePod trpí mnoha neduhy, z nichž některé jsou méně závažné a jiné naopak více. Mezi hlavní body kritiky, které se opakují snad ve všech recenzích, patří jistá omezenost Siri resp. to, co dokáže a nedokáže udělat. Oproti klasické Siri v iPhonech, iPadech a Macích jsou totiž její funkce značně omezené a vyhovět požadavkům tak může jen v několika specifických případech. Naprostá většina recenzentů se shodla, že HomePod bude o poznání lepším zařízení, až trochu ‚dozraje‘ a naučí se věci, které dosud neumí. Jak se zdá, první krůček k pomyslné dokonalosti se blíží.

Co se týče uživatelských příkazů, HomePod momentálně zvládne odpovědět na SMS, napsat poznámku či upomínku. Více podobných funkcí neumí. Apple však od počátku tvrdí, že se budou možnosti Siri postupně zvyšovat a poslední betaverze iOS ukazuje, kterým by to mohlo být směrem.

V současné době je k dispozici pro testování iOS 11.4 beta 3 a oproti své druhé verzi se tu objevila jedna snadno přehlédnutelná novinka. V dialogovém okně, které se objevuje při prvotním nastavení HomePodu, se objevila nová ikonka, značící funkce, které je s HomePodem možné používat. Do této chvíle zde můžeme najít ikonku pro poznámky, upomínky a zprávy. V poslední betaverzi se zde objevila i ikonka kalendáře což logicky naznačuje, že se HomePod s novou aktualizací dočká podpory pro práci s kalendářem.

Zatím není jasné, jakou formu tato nová podpora bude mít. iOS betaverze fungují jen na iPhonech a iPadech. Majitelé však mohou očekávat, že s příchodem iOS 11.4 se jejich HomePod stane o něco schopnějším zařízením, než byl doposud. Veřejnost by se měla k iOS 11.4 dostat během několika následujících týdnů. Novinek by mělo být poměrně dost, je ovšem velkou neznámou, jestli Apple některé z nich na poslední chvíli opět nevyškrtne.

Zdroj: 9to5mac