Zavřít reklamu

S příchodem řady iPhone 12 (Pro) se Apple pochlubil poměrně zajímavou novinkou. Vůbec poprvé totiž uvedl řešení MagSafe, v mírně upravené podobě, i na svých telefonech. Do té doby jsme mohli MagSafe znát pouze z jablečných laptopů, kde se konkrétně jednalo o magneticky připojitelný napájecí konektor, který zajišťoval bezpečné napájení zařízení. Pokud byste například o kabel zakopli, nemuseli jste se bát, že byste s sebou vzali celý laptop. Pouze se vycvakl samotný, magneticky „přicvaknutý“, konektor.

Stejně tak i v případě iPhonů si technologie MagSafe zakládá na systému magnetů a možném „bezdrátovém“ napájení. Jednoduše stačí k zádům telefonu přicvaknout MagSafe nabíječky a telefon se začne automaticky napájet. Nutno také zmínit, že v takovém případě se zařízení napájí výkonem 15 W, což není úplně nejhorší. Obzvláště když vezmeme v potaz, že běžné bezdrátové nabíjení (s využitím standardu Qi) nabíjí výkon nanejvýš 7,5 W. Magnety z MagSafe pak také poslouží i pro snadnější připojení krytů či peněženek, což obecně zjednodušuje jejich používání. Celé to jde ale posunout ještě o několik úrovní výše. Bohužel k tomu se Apple (zatím) nemá.

mpv-shot0279
Takto Apple představil MagSafe u iPhone 12 (Pro)

MagSafe příslušenství

V nabídce Applu, konkrétně tedy přímo v e-shopu Apple Store Online, má MagSafe příslušenství svou vlastní kategorii, kde najdeme hned několik zajímavých kousků. V první řadě se však jedná primárně o zmiňované kryty, které ještě doplňují nabíječky, držáky či různé stojánky. Bezesporu nejzajímavějším produktem z této kategorie je pak Baterie MagSafe neboli MagSafe Battery Pack. Konkrétně se jedná o přídavnou baterii pro iPhone, která slouží pro prodloužení výdrže telefonu. Jednoduše ji stačí přicvaknout na záda telefonu a o zbytek se postará automaticky. V praxi funguje víceméně jako powerbanka – dobíjí zařízení, čímž dochází ke zmiňovanému navýšení výdrže.

Tím to ale vlastně končí. Kromě krytů, MagSafe Battery Packu a pár nabíječek toho od Applu více nenajdeme. Přestože je nabídka rozmanitější, další produkty pochází od ostatních výrobců příslušenství jako například Belkin. V tomto ohledu se proto otevírá zajímavá diskuze, zdali si tím Apple nenechává ujet rozjetý vlak. MagSafe se totiž stává nedílnou součástí moderních jablečných telefonů a pravdou navíc je, že se jedná o poměrně oblíbený doplněk. Ve skutečnosti by navíc stačilo pouze minimální úsilí. Jak už jsme párkrát zmínili, Baterie MagSafe je poměrně zajímavým a nesmírně praktickým parťákem, který přijde vhod pro jablíčkáře náročné na baterii.

magsafe battery pack iphone unsplash
MagSafe Battery Pack

Promrhaná příležitost

Právě na tento produkt by se Apple mohl zaměřit a věnovat mu o trošku větší slávu. Ve finále by přitom stačilo málo. Cupertinský gigant v tomto směru doslova promrhává příležitost. MagSafe Battery Pack jako takový je totiž k dostání pouze v standardním bílém provedení, což by rozhodně stálo za změnu. Apple by jej mohl nejen že přinést ve více variantách, ale zároveň například rok co rok představovat nový model sladěný do jedné z barev současné vlajkové lodi, čímž by jednak sladil design, a zároveň přilákal jablíčkáře ke koupi. Pokud by už totiž dávali desítky tisíc za nový telefon, proč rovnou neinvestoval relativně „drobné“ do přídavné baterie pro prodloužení baterie? Někteří jablíčkáři by tak také rádi viděli i různé edice. Ty by se mohly odlišovat jak designem, tak i samotnou kapacitou akumulátoru podle určení.

.