Zavřít reklamu

Nabíječku MagSafe představil Apple spolu s iPhony 12. Její magnety totiž dokonale přilnou k zádům iPhonu, díky čemuž nedochází k takovým ztrátám. Je tomu i díky přesnému ustavení zařízení na nabíječku. Navíc s jejím použití můžete svůj iPhone stále používat, i když jej potřebujete držet v ruce. MagSafe nabíječka však nabije i vaše AirPody. 

Nabíječka MagSafe stojí v Apple Online Store 1 190 Kč. Není to zrovna málo, když si vezmete, že bezdrátové nabíječky pořídíte už za několik málo stovek korun. Jenže zde dokonale zarovnané magnety přichytí iPhone 12 nebo iPhone 12 Pro a postarají se o rychlejší bezdrátové nabíjení příkonem až 15 W.

Nabíječka však pořád zachovává kompatibilitu se standardem Qi, takže ji můžete použít i se staršími zařízeními, jakými může být iPhone 8 a novější. Stejně tak s ní můžete nabíjet sluchátka AirPods, pokud je vložíte do jejich pouzdra s možností bezdrátového nabíjení. A protože bezdrátové nabíjení je přítomno na spoustě dalších zařízeních, je kompatibilní i s nimi, tedy samozřejmě i s telefony s operačním systémem Android.

Jak nabíjet iPhony a AirPody 

Apple uvádí, že ideální použití nabíječky MagSafe je v kombinaci s 20W napájecím adaptérem, kdy dosáhnete ideálních rychlostí. Samozřejmě ale můžete použít i jiný kompatibilní adaptér. Při nabíjení iPhonů 12 stačí nabíječku přiložit k jejich zadní straně, a to i když je máte „oblečeny“ do nějakých MagSafe krytů a pouzder. Jen např. MagSafe peněženku musíte sundat. Že nabíjení probíhá zjistíte díky symbolu, který se vám zobrazí na displeji.

U ostatních modelů iPhonu podporující bezdrátové nabíjení vám je postačí na nabíječku položit jejich zadní stranou zhruba na střed. I zde uvidíte na displeji jasnou signalizaci zahájení nabíjení. Pokud ji nevidíte, není váš iPhone na nabíječku správně položen, nebo jej máte v krytu, který bezdrátovému nabíjení brání. Jestliže tomu tak skutečně je, kryt z telefonu sundejte.

U AirPodů s bezdrátově nabíjeným pouzdrem a AirPodů Pro vložte sluchátka do jejich pouzdra a to zavřete. Potom jej položte stavovou kontrolkou nahoru do prostředku nabíječky. Když je pouzdro vůči nabíječce ve správné poloze, stavová kontrolka se na několik sekund rozsvítí a pak zhasne. Je to ale jen informace pro vás, že nabíjení skutečně probíhá, a to i po jejím zhasnutí. 

Dvojitá nabíječka MagSafe 

Apple má ve svém portfoliu ještě nabíječku MagSafe Duo, kterou prodává za 3 990 Kč. Její jedna strana se chová stejně, jako výše řečená MagSafe nabíječka. Druhá část už je ale určena pro nabíjení vašich Apple Watch. Můžete tak nabíjet až dvě zařízení současně.

Apple Watch můžete na pravou část nabíječky jen položit, pokud na nich máte rozepnutý řemínek. Při zvednuté nabíjecí ploše položte Apple Watch na bok tak, aby se nabíjecí plochy dotkly zadní stranou. Apple Watch v takovém případě automaticky přejdou do režimu nočního stolku a můžete je použít i jako budík, pokud máte nabíječku např. na nočním stolku a svá zařízení nabíjíte přes noc. I když Apple Watch nemají technologii MagSafe, tak se k vydutému nabíjecímu povrchu přichytí magneticky a zaujmou tak správnou polohu.

.