Zavřít reklamu

Nabíjecí konektor MagSafe patřil dlouhá léta mezi hlavní poznávací znamení MacBooků – společně se stříbrným hliníkovým šasi a svítícím logem Applu. Logo už několik posledních let nesvítí, šasi MacBooků hraje různými barvami a MagSafe Apple zařízl s příchodem portů USB-C. Nyní se však objevila malá naděje na to, že se jednou (možná) magnetický nabíjecí konektor vrátí. Tedy alespoň něco, co mu bude podobné.

Americký patentový úřad ve čtvrtek zveřejnil nový přiznaný patent společnosti Apple, který popisuje nabíjecí konektor na bázi rozhraní Lightning, jenž pracuje s magneticky-retenčním mechanismem. Tedy přesně na stejném principu, jako fungovaly MagSafe nabíječky u MacBooků.

Nový konektor dle patentu využívá automatický mechanismus, který umožňuje ovládat přichycení a odepnutí připojeného kabelu. V rámci patentu se pak také hovoří o implementaci systému haptické odezvy, díky kterému by uživatel dostal zpětnou vazbu v případě, že dojde k připojení kabelu k cílovému zařízení. Propojení by bylo docíleno magnetickou silou, která by přitahovala oba konce konektorů k sobě.

Apple tento patent předložil úřadu na konci roku 2017. K udělení došlo až nyní, shodou okolností několik dní poté, co byl Applu uznán patent řešící problematiku kompletně voděodolného iPhonu, který by měl být naprosto funkční i po (dlouhodobém) ponoření do vody. V tomto případě byl klasický nabíjecí port značně problémový. Magnetický konektor, který je na straně iPhonu zcela uzavřený a vodotěsný, by tento problém vyřešil. Otázkou zůstává, jak efektivní by bylo nabíjení skrze takovýto systém.

Magnetic lightning magsafe iphone

Zdroj: PatentlyApple

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Původně mě mrzelo když jsem při přechodu z air na air retina přišel o magsafe ale teď jsem rád protože za cenu samotného kabelu od applu koupím neorigo nabíječku i s kabelem. Neoriginální magsafe nabíječky nikdy nefungovali spolehlivě.

celý text

Čtěte více.