Zavřít reklamu
iWant

O víkendu se otevře první Apple Store v Rakousku – Apple zveřejnil oficiální fotografie

iWant

Společnost Apple dnes dopoledne zveřejnila tiskovou zprávu, ve které se objevují nové oficiální snímky zachycující za pár dní otevíraný Apple Store ve Vídni. Pro Apple jde o vůbec první oficiální obchod, který se na území Rakouska otevře a společnost tak svým způsobem vstupuje na rakouský trh. Zpráva o jeho otevření by mohla potěšit všechny fanoušky z jižních a východních Čech, kteří to budou mít nyní poměrně blízko. S ohledem na hranice ČR byl doposud nejbližší Apple Store v Drážďanech.

Pokud to máte do Vídně relativně blízko, zapiště si adresu Kärntner Straße. Právě zde se bude tuto sobotu otvírat historicky první rakouský Apple Store. Dokončení veškerých stavebních prací bylo ohlášeno před pár týdny a v posledních dnech se tak čekalo na finalizaci posledních povolení před otevřením. Poprvé se o oficiální přítomnosti společnosti Apple v ulicích Vídně začalo hovořit na podzim roku 2016.

Vídeňský Apple Store se rozkládá ve dvou patrech, v prostorách bývalé prodejny značky Esprit. Bude zde zhruba 150 zaměstnanců, kteří pokryjí až 44 světových jazyků. Samozřejmostí bude Genius Bar, stěna pro videoprodukci a všechny ostatní prvky, na které jsme z jiných Apple obchodů zvyklí. V prostorách se budou konat také tradiční výukové akce a programy, které Apple hostí po celém světě. My v České republice můžeme doufat v to, že se jednou také dočkáme. Reprezentativních prostor se v Praze nachází mnoho a je až s podivem, že zde stále oficiální obchod společnosti Apple nemáme. Třeba už se na něm pracuje… Do té doby si musíme vystačit s Drážďany a nově s Vídní, pokud budeme mít potřebu oficiální Apple Store navštívit.