Zavřít reklamu

Apple si na tuto sobotu přichystal událost, kterou bezesporu potěšil všechny své středoevropské zákazníky, a to včetně těch českých a slovenských. Ve Vídni totiž americká společnost otevřela vůbec první rakouský Apple Store, který je zároveň i alternativou pro české zákazníky, navyknuté jezdit do doposud nejbližšího Apple Storu v německých Drážďanech. Slavnostního otevření jablečného obchodu jsme si jakožto věrní fanoušci nemohli nechat ujít, a tak jsme si na dnešek do Vídně naplánovali výlet a zajeli se na zbrusu novou kamennou prodejnu podívat. Pří té příležitosti jsme pořídili několik snímků, které si můžete prohlédnout v galerii níže.

Apple Store se nachází na adrese Kärntner Straße 11, což je v blízkosti náměstí Stephansplatz přímo v srdci samotné Vídně, na kterém se mimo jiné nachází Katedrála svatého Štěpána. Pochopitelně se jedná o jednu z nejfrekventovanějších vídeňských ulic, kde sídlí řetězce s oblečením, šperky, kosmetikou a je také velmi luxusním koridorem s mnoha módními prodejnami. Dvoupatrovou budovu, ve které se jablečný obchod objevil, přebral Apple po módní značce Esprit a jedná se o skutečně ideální prostory, které společnost dokázala proměnit dokonale pro své potřeby.

Slavnostní otevření bylo naplánováno na 9:30. Před obchodem se shlukovaly stovky lidí čekající na otevření a kromě němčiny prolétávala vzduchem často také česká a slovenská slova, což jen dokazuje, jak univerzální umístění obchodu Apple zvolil. Brány Apple Storu se otevřely veřejnosti na minutu přesně a první nadšenci se dovnitř nahrnuli za potlesku zaměstnanců oděných v ikonických modrých tričkách s logem nakousnutého jablíčka. My jsme se však dostali do Apple Storu po vystání zhruba hodinové fronty.

I přestože byl obchod okamžitě plný téměř až k prasknutí, na čemž se z velké míry podílela i přítomnost 150 zaměstnanců, bylo celkem snadné zpozorovat, jak prostorný je. Apple Store se nese v nejnovější generaci designu, na jehož návrhu se podílel i šéfdesignér společnosti Jony Ive. Prostoru tak vévodí masivní dřevěné stoly, na kterých jsou symetricky vyskládané iPhony, iPady, iPody, Apple Watch, MacBooky a na jednom ze stolů dokonce i iMacy včetně nového iMacu Pro. Celou místnost včetně stolů ozařuje obří plátno, které poslouží především při pořádání vzdělávacích workshopů zvaných Today at Apple, jenž budou zaměřeny na vývoj aplikací, fotografování, hudbu, design či umění. Na straně od stolů se rozprostírá podlouhlá stěna osazená příslušenstvím v podobě sluchátek Beats, řemínků pro Apple Watch, originálních obalů pro iPhony, které si můžete i vyzkoušet a dalšími doplňky pro produkty Applu. Příslušenství pro iPady pak naleznete ve druhém patře budovy.

Celkově Apple Store působí minimalistickým, ale zároveň na produkty a příslušenství bohatým dojmem, což je přesně styl Applu. Návštěva obchodu jednoznačně stojí za to a ačkoli ve své podstatě nenabízí žádné výjimečné produkty oproti prodejnám českých či slovenských APR, i tak má své kouzlo a při návštěvě Vídně byste si ji neměli nechat ujít.

Otevírací doba:

Po-Pá         10:00 až 20:00
So:              9:30 až 18:00
Ne:              zavřeno

.