Zavřít reklamu
iWant

Apple zveřejnil působivé video kompletně natočené novým iPhonem XS

iWant

Nedlouho po představení nových iPhonů Xs, Xs Max a Xr se na oficiálním YouTube kanálu firmy Apple objevilo video ukazující úchvatné vlastnosti fotoaparátu nového telefonu. Je však zcela odlišné od tradičních videí zveřejněných po keynote, na které jsme dosud byli zvyklí.

„První pohled na úžasné video natočené na novém iPhonu Xs – nejkvalitnější video natočené na smartphonu. Voda, oheň, kov a světlo byly použity pro vytvoření těchto uchvacujících scén využívající 4K, zpomalený záběr a časosběr. Natočeno na iPhonu Donghoonem J. a Seanem S. “

Apple na videu o 1 minutě a 44 vteřinách ukazuje, jak bylo možné pomocí iPhonu Xs zaznamenat několik chemických experimentů či vytvořit působivý 3D efekt. Video otevírá zpomalený záznam pokusu s vodou, zvukem a světlem, při kterém zvukové vibrace vytváří efektní obrazce. Hned nato se pokračuje experimentem s mýdlem, vodou a kukuřičným sirupem natočeným ve 4K při 60 fps. Následuje time-lapse experimentu s roztokem dusičnanu stříbrného a do něho vložené mědi, během něhož se vytváří krystalky stříbra. Po dalších dvou krátkých pokusech video uzavírá velmi zdařilá a fascinující simulace vesmírného prostoru.

Video je zajímavé nejen tím, jak úchvatné záběry nový telefon dokáže vytvořit, ale i pohledem do zákulisí, kde je vidět více z natáčení a přípravy zaznamenaných chemických pokusů. Jak dechberoucí záběry natočené novým iPhonem jsou, snad ani není třeba zdůrazňovat.