Zavřít reklamu

Rozruch panující kolem nových jablečných smartphonů stále ještě neutichá. K délce jeho trvání přispěl kromě jiného i fakt, že Apple nevydal celou trojici nových iPhonů najednou – na dostupnější iPhone XR s Liquid Retina displejem si zájemci museli počkat několik týdnů. Byl to právě iPhone XR, o kterém si šéf marketingu společnosti Apple Phil Schiller povídal v nedávném rozhovoru pro magazín Engadget. Proč vyšel iPhone XR tak pozdě, co znamená ono „R“ v názvu a o kolik se jeho displej liší od luxusnějších sourozenců?

Také jste si lámali hlavu nad tím, co vlastně znamená písmeno „R“ v názvu iPhonu XR? Phil Schiller přiznává, že pojmenování souvisí s jeho vášní pro rychlá auta, kde písmena R a S značí sportovní vozy, které jsou opravdu mimořádné. V rozhovoru popsal i postupný vývoj od iPhonu X k iPhonu XS, iPhonu XS Max a iPhonu XR. Uvádí, že v Applu pracovali na technologiích, které měly být budoucností iPhonu, již řadu let. „Dostat ji na trh bylo pro inženýrský tým opravdovou výzvou, ale zvládli to,“ připomíná Schiller, a udává, že s úspěchem nové technologie se pojí také nutnost rozšířit produktovou linii a zpřístupnit ji širšímu publiku.

Apple chtěl podle Schillerových slov nejenom posunout laťku vlajkových telefonů iPhonem XS a XS Max, ale zároveň také zpřístupnit jablečný telefon těm, kteří hledají dostupnější variantu, přičemž by si ale i tato cílová skupina mohla říci, že drží v rukou to nejlepší.

„Myslíme si, že technologie i zážitek, který přináší iPhone X, je něco opravdu úžasného, a chceme to dostat k co nejvíce lidem, a to způsobem, kdy půjde stále o ten nejlepší telefon,“ přibližuje Schiller přístup Applu.

Při rozhovoru přišla řeč i na hojně probíraný displej iPhonu XR. „Jediný způsob, jakým můžete posoudit displej, je podívat se na něj,“ prohlásil Schiller. „Pokud nevidíte pixely, čísla od určitého momentu neznamenají nic,“ okomentoval nižší rozlišení letošního nejlevnějšího modelu. K vydání iPhonu XR měsíc poté, co vyšel iPhone XS a iPhone XS Max, jen poznamenal, že v té době byl zkrátka telefon „připravený“.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    Ano, pokud tu hrubost nevidíte, pak je to v pořádku, problém je, když má člověk oči ještě v pořádku, pak jasně vidí ten rozdíl mezi iPhonem 8plus a 8, písmo je viditelně ostřejší. No je vidět, že je to šéf marketingu, jehož úkolem je z naprosto dnes již podprůměrného parametru udělat něco báječného. Přitom u iPhonu X zase vynášeli při prezentaci tu vysokou jemnost až do nebes, jak je díky tomu zobrazení daleko kvalitnější.

celý text

Čtěte více