Zavřít reklamu

Nikdy jsem nebyl fanouškem žánru auto chess (někdy nazývaného jako autobattler). Zábava v nakupování, prodávání a vylepšování jednotlivých vojáků mi unikala i v herním módu Battlegrounds v jinak skvělém Hearthstone. Vývojáři z Emberfish Games tak možná mysleli na podobné suchary jako jsem já, když začali pracovat na své nové hře Hadean Tactics. Ta se rozhoduje žánr auto chess posunout k taktickým karetním hrám, kde hraje velkou roli sestavování vašeho balíčku a pak samozřejmě i všemocná náhoda při lízání karet.

Hadean Tactics se kromě zmíněných dvou žánrů inspiruje i hrami s roguelike prvky. Každou hru tedy budete začínat hezky od nuly. Tou je v případě Hadean Tactics několik dostupných jednotek, které za vás budou válčit v automatických bitvách. Výsledek každého střetnutí můžete ovlivnit postupným vylepšováním vašich bojovníků, hlavně ale použitím karet s různými efekty. Za ty utrácíte množství limitované energie. Když ji celou vyčerpáte, začnou se vaše jednotky bít s těmi protivníkovími. Na rozdíl od klasického auto chess však souboj po sedmi vteřinách skončí a dá vám možnost opět rovnováhu sil upravit pomocí zahrání dalších karet.

Vývojáři zdůrazňují unikátnost každé rozehrané hry, kdy je celá herní mapa vždy procedurálně generována. K měnícím se dungeonům přibývá i možnost postupně si odemykat nové karty, jednotky a hlavně hrdiny. Z těch je zatím ve hře jen jeden, další budou ale pravidelně přicházet v plánovaných updatech. Hadean Tactics je zatím ve fázi předběžného přístupu, pokud jste ale fanoušky některého z jeho žánrů, určitě neváhejte a podpořte vývojáře již nyní.

Hru Hadean Tactics můžete zakoupit zde

Témata: , , , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.