Zavřít reklamu

Do žebříčků nejlepších her minulého roku se při mnoha příležitostech často vklíní malé, ale velmi originální hry, které dělají společnost zbytku očekávaných těžkých vah. Jednou z takových her se za rok 2021 stalo Chicory: A Colorful Tale, na první pohled jednoduchá hříčka o kresleném pejskovi, která ale se ale pokračujícím hraním mění na příběh o postavě, ke které se může připodobni leckdo z nás samotných.

Hlavním hrdinou hry je bezejmenný pejsek. Ten pracuje jako domovník, který se připlete k neobyčejné události. V herním světě působí vyvolená malířka Chicory, která pomocí svého magického štětce vymalovává svět do barvy. A právě tenhle mocný nástroj se objeví zapomenutý v domě, který hlavní hrdina spravuje. Musí se tak vydat na cestu, jak malířku zastoupit a vdechnout světu ty správné barvy. Ty jsou ve hře takřka vším. Využíváte je totiž nejen k omalovávání, ale i k různému značení a řešení logických hádanek.

Chicory: A Colorful Tale však není jen jednoduchou pohádkou. Strasti malířky Chicory i hlavního hrdiny totiž souvisí s tím, co prožíváme všichni. Hra se barvitou cestou dívá na setkávání se s pochybami o vlastních schopnostech, a to jak od sebe, tak od druhých. Cestou hrou vám ovšem vývojáři ukážou, že nikdo z nás na sebe nesmí být příliš tvrdý.

  • Vývojář: Greg Lobanov, Alexis Dean-Jones, Lena Raine, Madeline Berger, A Shell in the Pit
  • Čeština: Ne
  • Cena: 13,43 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 5, Playstation 4, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.7 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2,4 GHz, 1 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 4000 nebo lepší, 2 GB volného místa na disku

 Hru Chicory: A Colorful Tale můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více