Zavřít reklamu

Hra Tick Tock: A Tale for Two přistupuje k problému kooperativního hraní originálním způsobem. Zatímco většina her podobného ražení si za žánr vybírá akční adventury z pohledu třetí osoby nebo jiné odrůdy akčnějšího stylu her, Tick Tock: A Tale for Two si volí logické hádanky. Hlavní hrdina se společně se svým kamarádem ztratí v mystickém světě. Na vás bude porazit časový limit a za použití obou vašich mozkoven se dostat zpátky domů.

Ručně kreslený svět hry je inspirovaný skandinávskými pohádkami. Příběh vás zavede na množství tajemných míst. Navštívíte například opuštěné hodinářství a okolí podivné, opuštěné vesničky.  Ve hře na vás čekají stále obtížnější hádanky, které bez pomoci druhého rozhodně nevyřešíte. Hádanky, rozeseté po světě, vám pak připravuje jeho stvořitel, záhadný hodinář.

Ke hraní je tak potřeba mít známého s druhou kopií hry, pak lze tajemství herního světa řešit jak lokálně, tak přes internet. K vyřešení hádanek totiž musíte kombinovat informace, jež vidí vždy jen jeden z vás. Tick Tock: A Tale for Two však plně podporuje cross-play multiplayer, nemusíte se tedy omezovat na známé s Macem. Hra je dostupná také na Windows, mobilech a na konzoli Switch. Hraní s druhým hráčem je podle recenzí nejlepší vlastností Tick Tocku. V době, kdy se často nemůžeme s blízkými vidět po dlouhé měsíce, dokáže hra dobře simulovat pocit sounáležitosti poskytnutím společného cílu, k jehož splnění v ní musíte oba vyvinout patřičné úsilí.

Hru Tick Tock: A Tale for Two můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.