Zavřít reklamu

Právě testovaný operační systém iOS 13.4 ukrývá mnoho překvapení a jak se zdá, část z nich je mířená pro budoucí zařízení. Jednou z novinek, o které jsme informovali v uplynulých týdnech, je funkce CarKey, která promění váš iPhone v klíč od auta, a to dokonce s možností sdílení přes iMessage. To ale není jediná chystaná funkce, jejíž existence předčasně vyplavala na povrch. Novinkou je taktéž podpora bezdrátové obnovy zařízení. Funkce označovaná jako „OS Recovery“ se ukrývá v nejnovější beta verzi iOS 13.4 a byla navržena tak, aby umožnila obnovit iPhone, iPad, Apple Watch nebo HomePod.

Funkce je zajímavá i proto, že iPhone a iPad jsou v současnosti z výše uvedených produktů jediné, které můžete obnovit. Potřebujete na to ovšem Mac nebo PC s iTunes a kabel pro připojení zařízení. Pokud se vám ovšem porouchají Apple Watch nebo HomePod, obnova není možná a jediná možnost, jak problémy vyřešit, je návštěva autorizovaného servisu nebo Apple Storu. Možnost bezdrátové obnovy by tak byla pro uživatele praktickým řešením, které šetří čas a v některých případech i peníze.

Jak používat nálepky v iMessage (iOS 13)

Znamená to ale také, že Apple zřejmě vyřešil problém obnovy u potenciálního budoucího iPhonu bez konektorů. O něm se spekuluje již delší dobu a přestože Evropská unie začala prosazovat USB-C konektor jako standard, který musejí podporovat všechna zařízení, Apple může obejít nařízení tím, že jednoduše připraví svoje přístroje na zcela bezdrátovou budoucnost. V takovém případě by se zařízení muselo nabíjet pouze bezdrátově. Otazníky visely nad možností opravy takového zařízení, tento problém by ale mohl být díky bezdrátové funkci OS Recovery zažehnán. Jedná se v podstatě o stejnou metodu, kterou už delší dobu vidíme na Macích, které podporují možnost přehození do nouzového režimu a stažení nové verze operačního systému přes internet.

iOS 13.4 bezdratova obnova zarizeni
Foto: 9to5mac Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více