Zavřít reklamu

Web MacRumors.com informuje o tom, že informace o Bobu Mansfieldovi, Apple senior viceprezidentovi, byl již před více než jedním dnem odstraněny ze stránek určené top managementu společnosti. Chybí také jeho biografie, ale zatím je stále možné stránky nalézt v cache Google. Podle magazínu Forbes společnost Apple zatím nereagovala na žádost o komentář. Na britských, německých a australských stránkách je však Mansfield stále uveden.

Mansfield nastoupil do Applu v roce 1999, kdy cupertinská firma koupila společnost Raycer Graphics, v níž vystudovaný bakalář inženýrství z austinské univerzity působil v roli viceprezidenta pro vývoj. V novém působišti dohlížel na vývoj počítačů a stál za zlomovými produkty jako MacBook Air, iMac, a od roku 2010 vedl také vývoj iPhonů, iPodů a iPadů.

V červnu 2012 Bob Mansfield oznámil svůj odchod do důchodu. Spekuluje se ale o tom, že skutečným důvodem byla nesnášenlivost se Scottem Forstallem. Timu Cookovi ale se podařilo po „odejití“ Forstalla přesvědčit Mansfielda aby setrval nejméně po dobu dalších dvou let ve společnosti Apple.

[do action=“aktualizace“ datum=“8.35 hodin“/]
Podle informací AllThingsD:

„Bob již nebude součástí výkonného týmu Apple, ale zůstává ve společnosti, pracuje na speciálních projektech a informace o nich podává přímo řediteli Timu Cookovi,“ uvedl mluvčí společnosti Steve Dowling. Odmítl jakákoliv další vysvětlení, odmítl komentovat překvapivou změnu pozice Mansfielda a nevyjádřil se ani k jeho možnému nástupci na post vedoucího hardwaru.

Zdroj: MacRumors.com

Související články:

[related-posts]

.