Zavřít reklamu

Po menší pauze vám opět přinášíme další díl naší rubriky, ve které se věnujeme stručným profilům vedoucích pracovníků společnosti Apple. Tentokrát přišla řada na Boba Mansfielda, který v Applu působil na vedoucích pozicích celou řadu let.

Bob Mansfield v roce 1982 úspěšně absolvoval univerzitu v Texasu. V průběhu své pracovní kariéry působil například na pozici senior ředitele ve firmě Silicon Graphics International, pracoval ale také ve společnosti Raycer Graphics, kterou posléze v roce 1999 odkoupil právě Apple. Mansfield se po akvizici stal jedním ze zaměstnanců cupertinské společnosti. Získal zde pracovní pozici senior viceprezidenta pro hardwarové inženýrství Macu a mezi jeho úkoly patřilo například dohlížet na týmy, které měly na starost iMac, MacBook, MacBook Air, ale třeba také iPad. V srpnu roku 2010 převzal Mansfield po odchodu Marka Papemastera dohled nad hardwarovými zařízeními a o dva roky se odebral do důchodu.

Jednalo se nicméně pouze o “papírový” odchod – Mansfield i nadále setrvával v Applu, kde pracoval převážně na blíže nespecifikovaných „budoucích projektech” a zodpovídal se přímo Timu Cookovi. Koncem října roku 2012 Apple oficiálně oznámil, že svěří Mansfieldovi novou pracovní pozici senior viceprezidenta pro technologie – stalo se tak po odchodu Scotta Forstalla z firmy. Mansfieldův profil se ale v seznamu vedoucích pracovníků Applu příliš dlouho neohřál – v létě roku 2013 jeho životopis zmizel z příslušné webové stránky Applu, firma nicméně potvrdila, že se Bob Mansfield bude i nadále podílet na vývoji “zvláštních projektů pod vedením Tima Cooka”. Mansfieldovo jméno bylo jednu dobu spojováno například také s vývojem Apple Car, příslušný projekt ale nedávno převzal John Giannandrea, a Mansfield se podle Applu odebral definitivně do zaslouženého důchodu.

.