Zavřít reklamu

Bob Mansfield, senior viceprezident pro vývoj, po 13 letech opouští Apple. Kalifornská společnost to uvedla v dnešní tiskové zprávě. Na Mansfieldovo místo bude v následujících měsících dosazen Dan Riccio.

Bob Mansfield

Zpráva o konci Mansfielda v nejvyšším vedení a celé společnosti přichází nečekaně. Pro Apple to bude výrazné oslabení, jelikož se Mansfield podílel na všech zásadních produktech – Macu, iPhonu, iPodu i iPadu – a veřejnost ho může znát z některých keynote, kde prezentoval, jak jsou nová zařízení vyvíjena.

Do Cupertina Mansfield přišel v roce 1999, kdy Apple koupil společnost Raycer Graphics, v níž vystudovaný bakalář inženýrství z austinské univerzity působil v roli viceprezidenta pro vývoj. V Applu pak dohlížel na vývoj počítačů a byl u zlomových produktů jako MacBook Air i iMac, svůj podíl má i v již zmíněných dalších produktech. Od roku 2010 vedl také vývoj iPhonů a iPodů a od svého vzniku i divizi iPadu.

„Bob byl klíčovou částí našeho výkonného týmu, vedl hardwarový vývoj a dohlížel na tým, který během posledních let přinesl několik přelomových produktů,“ vyjádřil se k odchodu svého dlouholetého kolegy výkonný ředitel Applu, Tim Cook. „Jsme velice smutní, že odchází, a doufáme, že si bude užívat každý den svého důchodu.“

Mansfieldův konec nicméně neproběhne ze dne na den. Transformace v nejužším vedení společnosti bude probíhat několik měsíců a celý vývojový tým se bude nadále zodpovídat Mansfieldovi, dokud ho definitivně nenahradí Dan Riccio, dosavadní viceprezident pro vývoj iPadu. Ke změně by mělo dojít v horizontu několika měsíců.

„Dan byl dlouhou dobu jedním z klíčových Bobových spolupracovníků a v Applu i mimo něj je ve svém oboru velice respektovaný,“ poznamenal na adresu Mansfieldova nástupce Tim Cook. Riccio je ve společnosti Apple už do roku 1998, kdy nastoupil jako viceprezident pro produktový design a na hardwaru v produktech Apple má výrazný podíl. Od samotných počátků se pak podílí na vývoji iPadu.

Zdroj: TechCrunch.com

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    NJN Apple se teď začne pomalu rozpadat až tam z původního Top Managementu nezbude nikdo z Jobsovo éry a pak tato firma začne umírat… Bohužel ;( – Ale třeba objeví nějakou novou hvězdu…

     mr. Ive ma jeste hodne pred sebou a vypada to ze Apple si sve lidi vychovava. Krom toho zadna firma nikdy nebyla na vysluni věčne.

    Jo nebylo to myšleno tak špatně, na druhou stranu Tim Cook i když nemá takový Charisma jako JOBS tak tu firmu vede skvěle a je to vidět na ziscích, nicméně vše je právě o těchto lidech z Top Managementu, naštěstí Ive nevypadá na to, že by Apple chtěl opustit, nicméně pokud vypadne i Ive a dalších pár lidí z Top Managementu tak je Apple na hraně.

    Ale jo jestli mají někoho kdo jeho práci dokáže převzít tak, ať si bob užije důchod, zaslouží si ho :-), odvedl kus špičkové práce a vytvořil řadu úžasných zařízení.

     tohle nam v práci říkalo tolik manageru… s malym bonusem “ jo a venku za brabou jsou fronty“   takže moje doplnění. „nikdo není nezastupitelný a proto dnes odlítám hrát za jardu jágra“

celý text

Čtěte více.