Zavřít reklamu

Už od doby před uvedením iPhonu X se proslýchá, že si Apple pohrává s myšlenkou integrovat Touch ID do displeje. Podle posledních zpráv by se tak mělo stát do dvou let a budoucí iPhone by tudíž měl nabídnout hned dvě autentizační metody v podobě systému rozpoznání obličeje a snímače otisků prstů pod displejem.

S informací dnes vyrukoval uznávaný Apple analytik Ming-Chi Kuo, podle jehož prohlášení by měl Apple v následujících 18 měsících vyřešit většinu technických problémů, se kterými se aktuálně při snaze implementovat senzor otisků prstů do displeje potýká. Konkrétně společnost řeší vyšší spotřebu modulu, jeho tloušťku, plochu snímací oblasti a nakonec i rychlost procesu laminace, tedy integrace senzoru mezi vrstvy displeje.

Ačkoli jistou podobu nové generace Touch ID už inženýři z Cupertina údajně mají, jejich cílem je nabídnout technologii v takové podobě, aby byla skutečně plně funkční, spolehlivá a uživatelsky co možná nejpřívětivější. Maximálním úspěchem by bylo, kdyby snímání otisku fungovalo po celé ploše displeje. Že Apple má tendence vyvinout právě takovou technologii, dokazují i nedávné patenty společnosti.

Ming-Chi Kuo věří, že kalifornské společnosti se Touch ID integrované do displeje v odpovídající kvalitě podaří zkonstruovat v následujícím roce a tudíž by novou technologii měl nabídnout iPhone uvedený v roce 2021. Telefon si zároveň ponechá i Face ID, protože filozofie Applu je momentálně taková, že obě metody se navzájem doplňují.

Zcela vyloučená ale není ani možnost, že Apple použije ultrazvukový senzor otisků prstů od Qualcommu, který umožňuje snímat papilární linie na vcelku velké ploše. Ostatně tuto technologii používá například i Samsung ve svých vlajkových telefonech, například v Galaxy S10.

iPhone-touch id v displeji FB

zdroj: 9to5mac

.