Zavřít reklamu

Hry nás obvykle zasazují do rolí hrdinů a zachránců světa, kteří během svých vznešených výprav zavraždí hromady monster, někdy poschovávaných v rozlehlých dungeonech. A právě takový prostor vám dá na starost novinka od Goblinz Studio. Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager převrací tradičně ustavené role a místo toho, abyste monstra zabíjeli, je budete řídit a starat se o to, aby k vám jako manažerovi dungeonu skupinky otravných hrdinů.

Hra, kterou už i z obrázků Legend of Keepers nejvíce připomíná, je určitě Darkest Dungeon. Ten sami vývojáři citují jako jejich hlavní zdroj inspirace. Na rozdíl od dnes již kultovního rogueliku však kromě převrácení rolí Legend of Keepers přidává i dodatečný rozměr managementu celého dungeonu. Budete tak rekturovat nová monstra se speciálními schopnostmi, stavět smrtící pasti a přitom se i starat o to, aby jste nezbankrotovali.

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master strávilo znatelný čas v předběžném přístupu, během kterého měli vývojáři možnost hru dostatečně vypilovat. Už dřívější verze dokázali ukázat, jak hra dokáže být návyková a díky kombinaci systematického soubojového systému a „vrchní“ vrstvy managementu jen tak nudit nepřestane. Společně s vydáním plné verze navíc vývojáři nabízejí časově limitovanou akci, ve které se už tak levná hra stává neodolatelnou nabídkou. Pokud jste tak už lačnili po nějakém taktičtějším rogueliku, nemůžeme Legend of Keepers dost doporučit.

Hru Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více