Zavřít reklamu

Teprve včera Apple oznámil spuštění CarPlay, svého nového řešení pro palubní počítače automobilů, a na ženevském autosalonu již několik automobilek představilo CarPlay přímo ve svých vozech. Po Volvu a Mercedesu dnes integraci CarPlay ukázalo také Ferrari.

Vlevo Luca di Montezemolo, šéf Ferrari, vpravo Greg Joswiak, VP Applu

V Ženevě byl přítomný i viceprezident Applu pro produktový marketing iPhonu a iOS Greg Joswiak, jenž s představováním CarPlay ve voze Ferrarri FF pomáhal šéfovi italské automobilky Lucovi di Montezemolovi.

Ferrari FF je vůbec první čtyřkolkou, které proslulá italská společnost vyrobila a představila již v roce 2011, a je popisována jako nejrychlejší čtyřmístné vozidlo na světě, dosahovat má rychlosti až 335 km/h. Z nuly na sto se má Ferrari FF (Ferrari Four – čtyři místa, pohon čtyř kol) dostat za 3,7 sekundy. V nadsázce řečeno, ideální rodinné auto za více než 6,5 milionu korun.

Švýcarský server MacPrime publikoval první fotografie systému CarPlay uvnitř Ferarri FF. Po vozech Volvo XC90 SUV a Mercedes C Class se jedná už o třetí automobilku, která okamžitě CarPlay nasazuje. V následujících měsících bychom se měli dočkat integrace CarPlay také ve vozech BMW, Ford, GM, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia, Nissan, Subaru, Suzuki a Toyota.

Mattu Brianovi z Engadget se podařilo pořídit několikaminutové video, ve kterém vidíme CarPlay ve Ferrari FF v praxi.

CarPlay, které funguje ve Ferrari po boku vestavěného infotainmentového systému, lze vyvolat stisknutím jediného tlačítka a aplikace reagují poměrně svižně. Ferrari prozatím neuvedlo, zda nabídne možnost bezdrátového připojení iPhonů, prozatím funguje pouze propojení přes Lightning kabel.

Zdroj: 9to5Mac
.