Zavřít reklamu

Naše malá země v srdci Evropy zažila za tento rok spoustu zajímavých věcí, co se Apple týče. První byla přítomnost České republiky v první mezinárodní vlně prodeje iPadu 2, potom přišla integrovaná čeština do OS X Lion. Nyní dostala od Apple zase něco nového – oficiální Apple Online Store.

Pokud zavítáte na stránky www.apple.com/cz/, hned se na vás usměje nápis „Dobrý den, Česko“. Právě ten vás láká do nově otevřeného e-shopu Apple. Kromě klasické nabídky si konečně můžeme snadnou cestou nakonfigurovat svůj Mac a rovnou k němu objednat příslušenství. Za poštovné zaplatíte 125 Kč, při objednávce nad 2995 Kč je poštovné zdarma.

Velkou novinkou je gravírovaní nápisů na objednané iPady a iPody. Můžete tak k vašemu jablečnému daru připsat věnování, a to zdarma. Pokud chcete svůj dárek ještě vylepšit, lze si nechat dárek stylově zabalit za příplatek 99 korun. Pokud si při nakupování nevíte rady, jistě potěší i nově zavedená infolinka, kde vám český operátor ochotně a zdarma zodpoví vaše dotazy ohledně produktů Apple.

V nabídce najdete rovněž všechny verze iPhonu včetně předchozího modelu 3 GS o kapacitě 8 GB. Ceny se přitom pohybují o něco níže než u některých operátorů, kteří nedotovamý telefon nabízí. Za 16 GB iPhone zaplatíte 14 490 Kč, za 32 GB verzi pak necelých 17 000 Kč. Snad to trochu donutí české operátory, aby alespoň v případě dotovaných telefonů nabídli přiznivější ceny.

Ostatně Apple Online Store není konkurencí jen pro operátory, ale především pro české APR a ostatní oficiální či neoficiální prodejce. Apple své produkty nabízí za doporučené ceny, stejné jako Apple Premium Resseler. U nich si alespoň mají zákazníci možnost produkty naživo prohlédnout a osahat, přece jen ne každý dává přednost čistě virtuánímu nákupu.

Bylo by skvělé, kdybychom se od Apple dočkali nabídek jako jsou například repasovaná zařízení, které jsou mnohdy nabízena za výrazně nižší cenu, přitom jsou prakticky nová s plnou zárukou. Tak či tak je Apple Online Store přijemnou zprávou a jen zůstává otázka, kdy se dočkáme i vlastního Apple Store a iTunes Store. Snad brzy.

.