Zavřít reklamu
iWant

Chybí vám na iPhonu notifikační dioda? Vyzkoušejte tento trik

iWant

Pokud jste na iPhone přesedlali z Androidu nebo vám z jakéhokoliv důvodu chybí na iPhonu notifikační dioda, která na zařízeních s operačním systémem Android bývá standardem, jste tady správně. Osobně musím uznat, že notifikační dioda je na Androidu v některých případech opravdu skvělá a pomocí různých barev ihned poznáte, jaké upozornění na vás čeká. Bohužel, na iPhonech notifikační diodu nemáme a předpokládám, že se ji ani nedočkáme. Existuje ale jednoduchá alternativa, a to v podobě LED diody, která může blikat v případě, že na iPhone přijde jakékoliv oznámení. Jak tuto funkci aktivovat?

 Aktivace funkce Výstrahy bleskem LED

Jedná se o velice jednoduchý postup:

  • Otevřeme Nastavení
  • Zde klikneme na Zpřístupnění
  • Sjedeme níže a otevřeme možnost Výstrahy bleskem LED
  • Po otevření se objeví jediná kolonka se stejným názvem
  • Pomocí slideru tuto funkci zapneme
  • Nyní se zobrazí druhá možnost, a to Blesk v tichém režimu – pokud tuto možnost ponecháte zapnutou a přepínač zvonění na vašem iPhonu bude nastavený na tichý režim, bude vás blesk i přes to notifikovat

Od této doby, pokud vám přijde jakákoliv notifikace nebo upozornění, dioda iPhonu začne blikat.

Tato funkce sice nenahradí notifikační diodu na 100 %, ale myslím, že se jí svým způsobem může alespoň trošku podobat. Na závěr vás chci jen upozornit, že povolení této funkce může být vcelku nepříjemné v nočních hodinách, kdy vám může přijít notifikace a LED dioda osvítí celý pokoj, jako kdybyste fotili fotku s bleskem.