Zavřít reklamu

Série Heroes of Might and Magic dlouhou dobu platila za jedny z nejlepších taktických strategií. Postupem času se však začal ztrácet zájem věrných fanoušků, kteří nesouhlasili, kam série směřuje a raději se vrátili ke starším dílů, u nichž strávili stovky hodin a desítky tisíc tahů. Když se začíná zdát, že takové hry jsou opravdu už minulostí, vykoukne na vás nenápadný debut od studia Lovepotion. Ti si slibují opět do herního průmyslu vrátit kouzlo spojené s kultovní sérií.

Taktická novinka Songs of Conquest se svým hlavním zdrojem inspirace nijak netají. Čtyři vývojáři, jež na hře pracují, jsou velkými fanoušky Heroes of Might and Magic, a na hře je to znát. Songs of Conquest je vyvedené v moderním pixel artu, který evokuje tím nejlepším způsobem devadesátkové hity. V samotné hře vás pak přivítají klasická bojiště rozdělená do šestiúhelníkových polí Na nich budete v jednotlivých tazích ovládat jednotky vaší armády.

Na prozkoumávání jedné ze dvou příběhových kampaní si můžete zvolit jednu ze čtyř unikátních frakcí, přičemž každá má své výhody a nedostatky. Specifické jednotky pak svěřujete pod kontrolu hrdinů, jež vládnou mocnou magií. Správné použití kouzel přitom často rozhoduje, jak se jednotlivé bitvy vyvinou. Songs of Conquest je stále ve fázi předběžného přístupu, takže se můžete těšit na postupné přidávání nových kampaní a balancování herních mechanik.

 

  • Vývojář: Lavapotion
  • Čeština: ne
  • Cena: 29,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.13 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2,6 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta Radeon Pro 450, 4 GB volného místa na disku

 Hru Songs of Conquest můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.