Zavřít reklamu

Po obrovském úspěchu, který hra Call of Duty sklízela řadu let na PC platformě, přichází tato kultovní first-person střílečka i na mobilní operační systémy iOS a Android. Zájemci o bezplatné beta testování hry se mohou zaregistrovat na příslušném webu.

CoD je nejenom jednou z nejpopulárnějších stříleček svého druhu, ale patří i mezi nejoblíbenější herní tituly vůbec. V rámci franšízy se podařilo od debutu hry v roce 2003 celosvětově prodat úctyhodných 250 milionů kusů a titul patří mezi bestsellery i v současné době.

Hry Call of Duty se na mobilních platformách objevily již v minulosti, jednalo se ale o značně osekané verze. Call of Duty: Mobile však slibuje plnohodnotný herní zážitek se vším všudy. Hra v multiplayer režimu bude obsahovat oblíbené mapy, jako je Crossfire, Nuketown, Hijacked nebo Firing Range, hráči budou moci využít populární herní módy jako Team Deathmatch nebo Search and Destroy. Postupem času se arzenál hry bude pochopitelně rozrůstat.

Teaser, který netrvá ani celou minutu, toho příliš mnoho neprozrazuje, můžeme si na něm ale všimnout působivé grafiky, důvěrně známého herního prostředí a dalších sympatických drobností včetně nápovědy, jak by mohly vypadat další slibované herní módy.

Ve videu ale můžeme postřehnout ještě jednu věc – jedná se o mapu s helikoptérami kroužícími ve vzduchu. Mapa je větší, než běžné multiplayer mapy v CoD a mnohem více připomíná ostrov z Blackout. Blackout je nový herní režim Battle Royale v CoD, který si svou premiéru odehrál loni v Black Ops 4. Je tedy možné, že CoD: Mobile přinese po vzoru Fortnite či PUBG i režim Battle Royale. Za titulem stojí vývojářská společnost Tencent, která má na svědomí zmiňovaný PUBG.

Betaverze hry Call of Duty: Mobile by měla vyjít letos v létě.

Call of Duty Mobile
.