Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali o tom, že chytré rolety od firmy IKEA se po delší době konečně dočkaly podpory platformy HomeKit. Bohužel se nedlouho po svém rozšíření na severoamerický trh začaly potýkat s jistými technickými obtížemi. Není to poprvé, co IKEA produkty s podporou HomeKitu nefungují úplně tak, jak by měly.

Jedním z výrobků z produkce švédského nábytkářského giganta, které podporovaly HomeKit, byly chytré žárovky, s jejichž prodejem začala IKEA v květnu roku 2017. Podpora HomeKitu u nich měla být zavedena v létě téhož roku, uživatelé se jí ale dočkali až v listopadu. Situace s chytrými roletami byla podobná. IKEA jejich příchod oznámila v září roku 2018, cenu se měla veřejnost dozvědět v listopadu téhož roku. V lednu roku 2019 firma oznámila, že rolety spatří světlo světa v únoru (Evropa) a v dubnu (USA), a nabídnou podporu platformy HomeKit. Ani jedno ze slíbeného se ale neuskutečnilo.

V červnu loňského roku IKEA přislíbila, že se zákazníci rolet dočkají v srpnu. Svůj slib sice splnila, roletám ale v té době chyběla podpora HomeKitu. O té IKEA v říjnu prohlásila, že bude zavedena do konce roku, přičemž v prosinci tento termín odložila na rok 2020. Tento měsíc se zákazníci v zámoří konečně dočkali postupného zavádění podpory – a nastaly technické problémy. Na ty se odvolala dokonce samotná IKEA v odpovědi na otázku jednoho z britských zákazníků, proč není podpora HomeKitu zavedena u chytrých rolet i v zemi jeho bydliště.

screenshot 2020-01-16 v 15.12.02

Chytré rolety IKEA měly v rámci integrace s HomeKitem podporovat také scény a automatizace. Ve spolupráci s nativní aplikací Domácnost od Applu údajně fungují lépe než v rámci aplikace Home Smart od IKEA. Bližší podrobnosti, týkající se zmíněných technických problémů, zatím nejsou známy.

Chytra roleta IKEA FYRTUR FB

Zdroj: 9to5Mac

.