Zavřít reklamu

Originální Lightning kabely od Applu jsou nejenom poměrně nekvalitní, ale ani jejich cena není nijak zvlášť přívětivá. Není tedy divu, že se uživatelé poohlížejí po kvalitnějších a levnějších alternativách. Jednu takovou nově nabízí i švédský nábytkářský gigant Ikea, který začal prodávat Lightning kabel jen za 79 švédských korun, tedy v přepočtu za necelých 200 Kč.

Navzdory poměrně nízké ceně nechybí kabelu ani certifikace MFI (Made for iPhone). I odolnost je vzhledem na dobré úrovni, jelikož kabel je opletený nylonem a tudíž mu nevadí časté smotávání, ohýbání a přenášení. Oba konektory taktéž působí robustnějším dojmem a vezmeme-li v potaz délku 1,5 metru, pak je kabel od Ikea pravděpodobně tou nejlepší koupí z hlediska poměru cena/výkon.

Jediným problémem je tak v současné době dostupnost. Ikea totiž novinku nabízí prozatím pouze ve Švédsku. Nicméně nejde o nijak nestandardní postup – firma často své zboží nabízí nejprve ve své domovině a až poté jej rozšíří na americký a evropský trh. Doufejme, že jinak tomu nebude ani v případě nového Lighting kabelu.

Ikea už dávno nenabízí pouze nábytek a doplňky do domácnosti, ale také řadu chytrého příslušenství s podporou HomeKit. Před nedávnem dokonce představila chytré žaluzie s podporou platformy od Applu, které jsou už nyní dostupné v několika evropských prodejnách za cenu 119 €. Od 2. února by se pak měly začít prodávat online například na oficiálním německém e-shopu, v Česku zatím v nabídce nejsou.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více