Zavřít reklamu
iWant

Ikea začala prodávat certifikovaný Lightning kabel za 200 Kč. Zatím jen ve své domovině

iWant

Originální Lightning kabely od Applu jsou nejenom poměrně nekvalitní, ale ani jejich cena není nijak zvlášť přívětivá. Není tedy divu, že se uživatelé poohlížejí po kvalitnějších a levnějších alternativách. Jednu takovou nově nabízí i švédský nábytkářský gigant Ikea, který začal prodávat Lightning kabel jen za 79 švédských korun, tedy v přepočtu za necelých 200 Kč.

Navzdory poměrně nízké ceně nechybí kabelu ani certifikace MFI (Made for iPhone). I odolnost je vzhledem na dobré úrovni, jelikož kabel je opletený nylonem a tudíž mu nevadí časté smotávání, ohýbání a přenášení. Oba konektory taktéž působí robustnějším dojmem a vezmeme-li v potaz délku 1,5 metru, pak je kabel od Ikea pravděpodobně tou nejlepší koupí z hlediska poměru cena/výkon.

Jediným problémem je tak v současné době dostupnost. Ikea totiž novinku nabízí prozatím pouze ve Švédsku. Nicméně nejde o nijak nestandardní postup – firma často své zboží nabízí nejprve ve své domovině a až poté jej rozšíří na americký a evropský trh. Doufejme, že jinak tomu nebude ani v případě nového Lighting kabelu.

Ikea už dávno nenabízí pouze nábytek a doplňky do domácnosti, ale také řadu chytrého příslušenství s podporou HomeKit. Před nedávnem dokonce představila chytré žaluzie s podporou platformy od Applu, které jsou už nyní dostupné v několika evropských prodejnách za cenu 119 €. Od 2. února by se pak měly začít prodávat online například na oficiálním německém e-shopu, v Česku zatím v nabídce nejsou.