Zavřít reklamu

Už před časem jsme vás informovali, že švédský nábytkářský gigant IKEA začal prodávat Lightning kabel s certifikací MFI. V té době bylo možné novinku zakoupit pouze ve Švédsku. Nyní však IKEA nabídla kabel i na dalších trzích, a to včetně toho českého. Největší výhodou příslušenství je především cena, která se zastavila na 199 korunách.

LILLHULT, jak se Lightning kabel z dílny IKEA nazývá, není na první pohled v podstatě ničím unikátní. Jedná se o 1,5 metru dlouhý kabel, jenž je o něco odolnější než originál od Applu, a to především díky nylonu, kterým je kabel opletený. Nevadí mu tak časté smotávání, ohýbání ani přenášení, což potvrzuje i přichycená elastická páska. Kvalitnějším dojmem působí také oba konektory – Lightning a USB-A (2.0)

Největší výhodou je tak především cena 199 korun, která je na kabel s certifikací MFI (Made for iPhone) skutečně příznivá. V současné době se tak pravděpodobně jedná o vůbec nejlepší poměr cena/výkon na poli kabelů pro Apple produkty. Pozitivní je také poměrně dobrá dostupnost, protože LILLHULT lze zakoupit nejenom na všech pěti tuzemských pobočkách IKEA, ale také v on-line obchodě.

Ikea už dávno nenabízí pouze nábytek a doplňky do domácnosti, ale také řadu chytrého příslušenství s podporou HomeKit. Před nedávnem dokonce představila chytré žaluzie s podporou platformy od Applu, které jsou už nyní dostupné v několika evropských prodejnách za cenu 119 €. Od 2. února by se pak měly začít prodávat online například na oficiálním německém e-shopu, v Česku zatím v nabídce nejsou.

Ikea Lightning cable
.