Zavřít reklamu

Je to několik hodin nazpátek, co jsme se konečně, vcelku očekávaně, dočkali spuštění jablečného balíčku služeb Apple One. Abychom byli přesní, tak součástí tohoto balíčku je  Music,  TV+,  Arcade a iCloud, konkrétně je pak balíček k dispozici ve dvou variantách – pro jednotlivce a pro rodinu. V případě jednotlivce zaplatíte 285 korun s tím, že máte přístup ke všem výše uvedeným službám a na iCloudu získáte 50 GB úložiště. Co se týče rodinného předplatného, tak to vychází na 389 korun – i v tomto případě získáte přístup ke všem zmíněným službám, na iCloudu pak získáte 200 GB úložiště. Nutno podotknout, že rodinnou variantu můžete dále sdílet s pěti lidmi. Apple One aktivujete v App Store, kde klepněte na ikonu vašeho Profilu, pak na Předplatná a klepněte na výzvu ohledně Apple One.

Apple One má za úkol jediné – ušetřit uživatelům peníze. Uživatelé díky tomuto balíčku nemusí platit více peněz za několik služeb zvlášť, naopak zaplatí za měsíc jedinou částku a mají k dispozici vše potřebné. Nutno podotknout, že Apple má samozřejmě všechno perfektně propočítané. To znamená, že tímto krokem rozhodně nebude ztrátový. Někteří jedinci samozřejmě ušetří, každopádně mimo to začnou někteří jedinci platit méně. Ne každý totiž využívá veškeré služby od Applu – uveďme si to na příkladu. Někdo využívá pouze iCloud společně s Apple Music a chtěl by začít využívat také Apple Arcade. Namísto toho, aby si však zaplatil tyto tři služby, tak už ho vyjde lépe pořízení celého balíčku Apple One, ve kterém pak získá za minimální cenu navíc ještě i Apple TV+. Zkrátka a jednoduše, Apple i v tomto případě přesně ví, co dělá.

apple one
Zdroj: Apple

Někteří uživatelé pak ihned po představení vznášeli dotazy ohledně toho, jak to bude s iCloudem – náročným uživatelům totiž 50 GB rozhodně dostačovat nebude, tak stejně jako 200 GB některým rodinám. Inženýři v Applu mysleli i na tyto spotřebitele a rozhodli se, že Apple One ponechají jako kompletní produkt, který bude možné „rozšířit“ klasickým předplatným iCloudu. To znamená, že pokud se rozhodnete pro zakoupení Apple One pro jedince, tak získáte veškeré služby s úložištěm 50 GB na iCloudu. Budete-li chtít provést rozšíření, tak si budete muset zvlášť klasicky dokoupit 50 GB, 200 GB či 2 TB úložiště. Ve finále tak jedinec bude mít k dispozici 100 GB, 250 GB či 2,05 TB úložiště. V případě rodiny to je naprosto stejně – pokud vám 200 GB nebude stačit, můžete sáhnout po zmíněných třech tarifech zvlášť, čímž dosáhnete na případných 250 GB, 400 GB či 2,2 TB.

Pokud vás jedno z výše uvedených řešení zaujalo a už Apple One už vlastníte, tak je celý postup pro navýšení úložiště na iCloudu jednoduchý. Chcete-li celý proces provést v iOS či iPadOS, tak přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde nahoře rozklikněte váš profil. Zde pak klepněte na iCloud, poté Spravovat úložiště, a pak Změnit tarif úložiště. Na macOS zařízení pak otevřete Předvolby systému a přesuňte se do sekce Apple ID. Zde rozklikněte nalevo záložku iCloud, pak klepněte vpravo dole na tlačítko Spravovat a nakonec klikněte na tlačítko Přikoupit úložiště. Jaký máte na Apple One názor? Budete si jej pořizovat, popřípadě už jej vlastníte? Dejte nám to vědět do komentářů.

.